QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do čeho bude v letošním roce centrální plzeňský obvod investovat?

29.02.2024 8:22

Třetí plzeňský obvod má v letošním roce v plánu celou řadu investičních akcí.

wc_sKVRŇANY_úmo3
wc_sKVRŇANY_úmo3Vizualizace kavárna Skvrňany_ÚMO3_0224

Na Trojce se plánuje rozšíření parkovacích stání, opravy v mateřinkách i rekonstrukce vnitrobloku.

„Rekonstrukce čeká v letošním roce vnitroblok ulic Plachého x Korandova, kde město Plzeň letos dokončilo opravu dalších bytových domů. Rekonstrukce vnitrobloku pak dovrší kompletní proměnu této části města, kdysi nechvalně známé jako „Plac“. I tady vzniknou další parkovací místa a dojde k vybudování dešťové kanalizace,“ říká starosta obvodu David Procházka.

Dalších osm parkovacích stání vznikne v ulicích Sulislavská a Křimická.

Parkovací stání přibydou i ve Waltrově ulici. Celkem jich zde bude 46 a dvě navíc vyhrazené pro vozíčkáře. S pracemi by se mělo začít na jaře 2024, stavba počítá s výdaji ve výši necelých osmi milionů korun.

V Zadních Skvrňanech bude vybudováno nové setkávací místo. Trojka letos zahájí rekonstrukci a dostavbu veřejných WC. „Objekt bude přestavěný na kavárnu a prostor pro setkávání. Se zahájením výstavby počítáme ve 2. pololetí 2024,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

V 55. mateřské škole letos Trojka zahájila rekonstrukci elektroinstalace ve čtyřech pavilonech, práce budou probíhat za provozu školky a vyjdou na 4,356 milionů korun. „Zahajujeme také projektovou přípravu kompletní rekonstrukce 22. Mateřské školy v ulici Zikmunda Wintra a další budovy školek čeká osazování klimatizací,“ dodává Pavel Šrámek. Zároveň se dokončuje projektová příprava výstavby mateřské školy na Valše.

Zároveň se letos dokončí akce zahájené v roce 2023. Jedná se o rekonstrukci a rozšíření hasičské zbrojnice na Skvrňanech a parkovací stání v ulici Edvarda Beneše. Psali jsme detailně ZDE.

Trojka letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem, který činí 370, 666 milionů korun. Stejně jako v loňském roce vypsala sedm dotačních titulů. Do 31. října je možné podávat ještě žádosti o individuální dotace pro rok 2024. „Peníze na dotace jsme oproti loňsku navýšili o dva miliony korun, v sedmi dotačních titulech tak rozdělíme deset milionů korun namísto osmi. Žadatelům o individuální dotace pak můžeme rozdělit, stejně jako vloni, dva miliony korun,“ říká místostarosta Trojky Ondřej Ženíšek.

S podporou mohou v letošním roce počítat také senioři a seniorské organizace. „Pro letošní rok jsme seniorským organizacím navýšili příspěvek na dopravu na zájezdy a to dvojnásobně. Zatímco vloni jsme přispěli každé organizaci částkou deset tisíc korun, letos jsme darovali poukazy ve výši 20 tisíc korun. Polepšil si i Svaz tělesně postižených, ten může letos využít dopravu ve výši deset tisíc korun oproti loňským pěti tisícům,“ popisuje místostarosta

Foto zdroj ÚMO 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24