Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do Plzně přijede Slavia! Policie chystá bezpečnostní opatření

13.04.2024 19:55

I na druhé fotbalové utkání v tomto týdnu připravila policie bezpečnostní opatření. Před fotbalovým utkáním, v jeho průběhu i po jeho ukončení bude několik desítek policistů dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu.

¨2

V neděli 14. dubna se od 18 hodin v Doosan aréně v Plzni odehraje fotbalové utkání Fortuna ligy mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha. V souvislosti s tím do Štruncových sadů v Plzni zamíří velký počet fanoušků, a to ať domácího nebo hostujícího mužstva.

"Tak jako vždy připravujeme i na toto fotbalové utkání bezpečnostní opatření, abychom zajistili bezpečnost osob, veřejný pořádek, ale samozřejmě i bezpečnost a plynulost silničního provozu," potvrdila policejní mluvčí. "Na dopravu budeme dohlížet nejen v Plzni, ale také na hlavních silničních tazích vedoucích do města. Samotné dění na fotbalovém stadionu, v jeho bezprostředním okolí, v centru Plzně a dalších místech, kde je předpokládaný větší počet osob budeme monitorovat."

Po celou dobu budou do opatření nasazeni mimo jiné i policisté krajské pořádkové jednotky a speciální pořádkové jednotky, policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování, policisté z antikonfliktního týmu a policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou zajišťovat hlídky dopravní policie.

"Na průběh bezpečnostní situace budou společně s policisty z našeho krajského ředitelství dohlížet i kolegové z pražské hipologie. Spolupracujeme rovněž s Městskou policií Plzeň, pořadatelskou službou a Magistrátem města Plzně, a to správou informačních technologií města Plzně," uzavřela policejní mluvčí.

Foto ilustrační PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT