QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Hlídka Městské policie Plzeň kontrolovala na Slovanech pejskaře – FOTKY

02.11.2023 14:55

Do terénu na kontrolu majitelů čtyřnohých mazlíčků vyrazil i místostarosta Dvojky a předseda kontrolního výboru. Jak kontrola dopadla?

MPP kontroluje pejskaře_1023_MPP (1)
MPP kontroluje pejskaře_1023_MPP (1)MPP kontroluje pejskaře_1023_MPP (2)MPP kontroluje pejskaře_1023_MPP (3)MPP kontroluje pejskaře_1023_MPP (4)

Dodržování zákazu volného pobíhání psů v místech daných městskou vyhláškou a povinnost uklízet exkrementy, to bylo hlavním předmětem kontroly v Plzni na Slovanech.

V uplynulém týdnu se ke strážníkům, kteří se vydali na kontrolu pejskařů, přidal místostarosta MO Plzeň 2 Roman Andrlík a s ním předseda kontrolního výboru František Sokol. Cílem byla oblast Chvojkových lomů, Jiráskova náměstí a Koterovské ulice.

„Výsledkem této akce bylo zjištění, že z 9 kontrolovaných pejskařů jich třetina neměla připnutého svého svěřence na vodítku. Strážníci je upozornili na možné důsledky a průvodci okamžitě své pochybení napravili,“ uvedla Jana Pužmanová, mluvčí policie.

„Na výbornou dopadli pejskaři s úklidem exkrementů. Jako pozornost za svoji uvědomělost obdržel každý zásobník na sáčky na psí exkrementy,“ dodala mluvčí.

Foto MPP

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT