Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

InterCora otevřela nové obchodní centrum Alice ve Skvrňanech – FOTKY, VIDEO

09.11.2023 14:29

Místo původní Alice stojí v plzeňských Skvrňanech zbrusu nové obchodní centrum. Slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek 9. listopadu za účasti významných hostů. QAP byl u toho! Podívejte se na fotky z otevření a video se starými historickými záběry dřívější Alice.

Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (22)
Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (22)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (23)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (3)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (5)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (6)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (7)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (8)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (9)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (10)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (11)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (12)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (14)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (15)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (16)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (17)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (18)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (19)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (20)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (21)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (24)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (25)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (26)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (27)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (28)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (29)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (31)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (32)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (33)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (34)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (35)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (36)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (37)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (38)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (39)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (40)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (41)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (42)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (43)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (44)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (45)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (46)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (47)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (48)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (49)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (50)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (51)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (52)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (53)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (54)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (55)Otevření OC Alice Skvrnany _foto QAP (56)

Obchodní centrum Alice stojí v Lábkově ulici v Zadních Skvrňanech. S původním objektem, který byl zcela zdemolován, má nové centrum společné už jen jméno. Česko – bavorská společnost InterCora otevřela centrum ve Skvrňanech symbolicky v den, kdy slaví 30. narozeniny.

Rekonstrukce centra Alice, které bylo ve Skvrňanech postaveno v 80. letech, by nebylo efektivní. „Před 2 lety jsme stáli před problémem, co s tím komunistickým objektem. Chtěli jsme celý objekt zrekonstruovat, vylepšit energeticky, ale když jsme to vše počítali a uvážili, rozhodli jsme se tady s Günthrem (Dr. Günther Zembsch, jednatel společnosti InterCora), že starou Alici zbouráme a postavíme novou,“ řekl QAPu jednatel společnosti InterCora Ivan Hlaváček.

Intercora se tak pustila do vybudování nového, moderního obchodního centra, které splňuje všechny požadavky současné doby. A také zapadá do zdejšího prostředí. Celá stavba obchodního centra Alice byla velmi rychlá. Teprve letos v lednu začaly demoliční práce, prodejna Penny, která je i nyní součástí centra, byla uzavřena 4. ledna 2023.

Dnes už tu opět Penny Market slouží zákazníkům, a to i s řeznictvím MÚÚÚ. Je ale v nových a moderních prostorech. V centru kromě Penny najdete prodejny TEDI, Pepco, SUPER ZOO, lékárnu Devětsil či tabák TABAKRA, dále Casino Alice a také hospůdku, která si ponechala staré dobré jméno JEDNOTA.

InterCora vlastnila Alici ve Skvrňanech už dlouho. Jaké byly začátky společnosti v této oblasti, vzpomíná Ivan Hlaváček. „Když byla v roce 1995 expanze Penny Marketu, vybral si to původní místo tady ve Skvrňanech. My jsme tehdy koupili pozemek a začali stavět pro Penny Market prodejnu. Ale prodejci a všichni nájemníci se v tehdejší Jednotě, Alici vzbouřili. Bylo to v době expanze velkých hráčů jako Penny, Kaufland apod., byly časté petice prodejců, báli se o svoji existenci.“

InterCora se tedy před více než 25 lety rozhodla k radikálnímu řešení. „Chtěli jsme uklidnit situaci, vyjít městu vstříc. Ten objekt Alice jsme celý koupili, udělali úpravy, přestavěli, co bylo třeba a upravili tak, aby mohli nájemníci fungovat vedle Penny Marketu,“ uvádí Hlaváček.

Dnes už má Alice většinu nových nájemníků. Mezi nimi je i Super Zoo. „Tady máme novou prodejnu, jde o 174. prodejnu v Česku a 370. prodejnu v rámci celého holdingu," uvedl Dušan Plaček, majitel společnosti Plaček Holding, který při slavnostním otevření promluvil za nájemce a poděkoval jednatelům Güntheru Zembschovi a Ivanu Hlaváčkovi.

Při slavnostním zahájení nechyběl starosta centrálního obvodu David Procházka. I on poděkoval celému týmu společnosti InterCora, zejména za trpělivost, kterou měl v průběhu stavby kvůli požadavkům zdejších obyvatel.

U centra se buduje ještě v současné době odpočinkové místo, které bude sloužit právě lidem z okolí. Ve spolupráci s městem Plzeň a Městským obvodem Plzeň 3 se podařilo v místě vytvořit novou celistvou plochu, na které vzniká nový park s hracími prvky. Stavba obchodního centra Alice dala podnět i k rekonstrukci parkovacích míst v ulici Terezie Brzkové, čímž došlo ke zvýšení počtu parkování pro místní obyvatele.

foto: QAP.cz, video InterCora

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT