Jaký bude pracovní týden? Přijdou už tropy?

16.06.2024 17:00

Dočkáme se tropických dnů a potenciál bude i pro intenzivní bouřky, vyjadřují se meteorologové o počasí v týdnu od 17. června. Přinášíme nejnovější předpověď.

DSC06433

Teploty mají pode nejnovější předpovědi stále stoupat. I když jak sami meteorologové přiznávají, předpověď pro další dny je nejistá. Nejtepleji má být v úterý a ve čtvrtek.

"I když nad některými dny příštího týdne stále visí otazník, jisté je, že bude obecně velmi teplo. Aktuálně to vypadá, že nejtepleji bude v úterý, čtvrtek a možná i pátek, kdy mohou teploty stoupat v nížinách přes tropických 30 °C. V pátek se patrně dočkáme závěrečné studené fronty a ochlazení," uvádí aktuálně Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V pondělí by se měly teploty pohybovat kolem 25 stupňů, v úterý už ale mají dosáhnout třicítky. "Velmi teplá by mohla být také zejména noc ze čtvrtka na pátek, kdy se dost možná dočkáme někde teplot, které neklesnou pod 20 °C (tropická noc)," uvádí ČHMÚ.

V úterý a ve čtvrtek má být slunečno, pro ostatní dny meteorologové počítají s bouřkami. Ty se mohou vyskytovat už během pondělí, s větší pravděpodobností ale přijdou v druhé polovině týdne.

"Od středy do pátku bude také zvýšený potenciál vzniku intenzivních bouřek. V prostoru střední Evropy by mělo být mnoho vlhkosti, mnoho dostupné energie pro tvorbu bouří a naše území bude na frontálním rozhraní ovlivňovat jet stream (tryskové proudění), které přinese výrazný střih větru. Přesný průběh v rámci jednotlivých dnů je zatím nejasný, ale zdá se, že výrazné bouřky by mohly hrozit zejména ve středu v Čechách a následně během pátku v souvislosti se studenou frontou, která patrně uzavře období tropických teplot. Situaci budeme upřesňovat během týdne," uvádí meteorologové.

ilustrační foto

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new