Kamion srazil u Svojkovic cyklistku! Žena vjela přímo pod auto

03.12.2015 11:47     03.12.2015 13:13

Vážná nehoda se ve čtvrtek dopoledne odehrála na Rokycansku. U Svojkovic srazil kamion zhruba 70letou ženu na kole. Na místo musel letět vrtulník.

FOTO_Pavel Němeček (14)

Nehoda se dopoledne stala na silnici mezi Svojkovicemi a Borkem na Rokycansku. U hřbitova srazil kamion cyklistku, která utrpěla zranění. Na místo musel letět vrtulní Letecké záchranné služby, který ženu přepravil do nemocnice. Policie příčiny nehody stále šetří.

K nehodě došlo dopoledne na jedné z hlavních silnic na Rokycansku. Na komunikaci, která spojuje Holoubkov, Svojkovice a Rokycany srazil kamion starší ženu na kole. Na místo vyjela jak policie, tak záchranka. 

"Zhruba 70letá žena utrpěla středně těžká poranění. Vrtulník letecké záchranné služby ji transportoval do Fakultní nemocnice Plzeň," řekla k zásahu mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.

Cyklistka vjela přímo pod nákladní auto. Příčiny nehody jsou stále v šetření.

Policie se dál zabývá vešekrými okolnostmi nehody. Zatím to ale vypadá, že na vině bude právě zraněná cyklistka. "Cyklistka, která jela ve směru od Rokycan na Svojkovice měla náhle vjet do jízdní dráhy nákladního vozidla a došlo ke střetu přední boční strany vozidla s jízdním kolem. Seniorka ve věku 79 let následkem toho spadla z kola na komunikaci," řekla k nehodě mluvčí policie Hana Kroftová.

zatím je jisté jen to, že jak řidič, tak cyklistka byli střízliví. "U 49letého řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla s negativním výsledkem. Se stejným výsledkem byla zkouška i u cyklistky, které byla provedena před transportem do nemocnice," dodává mluvčí policie.

V místech nehody byl omezený provoz a policie řídila dopravu kyvadlově.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT