QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Kaznějovští policisté se zabývají nedovoleným ozbrojováním

25.02.2015 20:15

Případ nedovoleného ozbrojování řeší policisté z Kaznějova, dvaasedmdesátiletému muži zabavili zbraň s náboji, průkaz zbraně a zbrojní průkaz.

Vozidla-PCR-05

Policisté z obvodního oddělení Kaznějov se v současné době zabývají případem nedovolené ozbrojování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Tohoto jednání se měl dopustit senior, který již v roce 2014 pozbyl zdravotní způsobilost k držení zbrojního průkazu na základě zdravotního posudku.

"Vzhledem k tomu oddělení správního řízení z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál dne 13. listopadu 2014 vydalo rozhodnutí o odnětí zbrojního průkazu, kdy tímto byla jmenovanému uložena povinnost neprodleně odevzdat zbraň, průkaz zbraně a zbrojní průkaz příslušnému útvaru policie. Senior však do dne 23. února 2015 tak neučinil," uvedl policejní mluvčí Jan Koželuh.

Proto policisté seniorovi dne 23. února 2015 zadrželi jak zbraň s náboji, tak i průkaz zbraně a zbrojní průkaz, které následně předali do úschovy Odboru služby pro zbraně a střeliva a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

"Seniorovi za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," doplnil Koželuh

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24