QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Kdy a kde si můžete pořídit vánočního kapra z Třemošenského rybníka?

30.11.2022 14:30

V listopadu se uskutečnil výlov Třemošenského rybníka. Vylovení kapři stejně jako stromečky z městských lesů budou před Vánoci v prodeji na sádkách u rybníka Košináře.

DSC_3249 __fotoRadkaŽÁKOVÁ

Stromky z městských lesů budou k prodeji v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin až do vyprodání. Kapři z Třemošenského rybníka se budou prodávat od pátku 16. prosince od 10 do 17 hodin. Po dobu prodeje je umožněn příjezd k areálu městských sádek u rybníka Košináře.

„Letošní výlov Třemošenského rybníka byl pečlivě naplánován s ohledem na hospodaření s vodou na rybnících Bolevecké rybniční soustavy. Již asi týden po výlovu se rybník začal napouštět vodou ze Šídlováku, kde začínají práce na zpevňování jižního břehu, a tak bylo třeba rybník upustit. Maso našich ryb má velmi dobrou kvalitu, protože žijí v čisté vodě a živí se přirozenou potravou,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Městští rybáři vylovili letos z Třemošenského rybníka přibližně 4 tuny ryb, do prodeje jdou jen větší ryby – tedy přibližně polovina. Nejvíce bylo kaprů (3 tuny) a amurů (1 tuna), v sítích zůstalo i menší množství dalších ryb, jako jsou líni, štiky či sumci. „Po přetřídění na sádkách se menší ryby vrátí jako násada zpět do vod městských rybníků. To se týká hlavně kaprů s váhou do 2,3 kilogramu,“ uvedl Richard Havelka, vedoucí Úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně.

Ryby byly po výlovu převezeny na městské sádky u rybníka Košináře. Tam se budou prodávat hlavně kapři a amuři od pátku 16. do pátku 23. prosince 2022 od 10 do 17 hodin. Poslední ryby bude možné koupit nejpozději 23. prosince v poledne, pokud se do té doby zásoby nevyprodají. Cena za kilogram kapra bude letos jednotně 120 korun. Za kuchání, odstranění ploutví, škrábání příp. stahování zájemci zaplatí 80 korun.

Tradičně se budou prodávat i stromky, prodej začne již v sobotu 3. prosince a bude probíhat do vyprodání zásob, nejdéle do pátku 16. prosince. Za stromky lidé zaplatí od 150 do 350 korun. V prodeji budou smrky a borovice z městských lesů. Prodejní místo u městských sádek bude otevřené v uvedené dny vždy od 10 do 17 hodin.

Ceny ryb a stromků v areálu městských sádek 2022

Stromky (smrk, borovice), cena za ks vč. DPH

stromek výběr - 350 Kč

stromek standard - 250 Kč

stromek nestandard - 150 Kč

Ryby, cena za kg vč. DPH

kapr tržní - 120 Kč

amur tržní - 120 Kč

štika tržní - 280 Kč

sumec tržní - 280 Kč

lín tržní - 150 Kč

 

Foto MMP Radka Žáková

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new