QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ke kampusu lékařské fakulty UK pohodlněji. Jak vypadá chodník po opravě?

17.10.2023 18:45

K úpravě chodníku bylo přikročeno na základě podnětu zástupců LF UK ohledně zlepšení podmínek pro pěší při přístupu ke kampusu z prostoru zastávek MHD v Lidické ulici a od vysokoškolských kolejí v Bolevecké ulici.

chodník ke kampusu LF UK_SVSMP
Cesta ke kolejim v Bolevci_0723_QAP1chodník ke kampusu LF UK_SVSMPchodník ke kampusu LF UK_SVSMP1chodník ke kampusu LF UK_SVSMP2chodník ke kampusu LF UK_SVSMP3

V úseku od Bolevecké ulice došlo k odstranění původní konstrukce chodníku, která byla tvořena panelovými bloky, asfaltem a štěrkem. Následně byly jako povrch chodníku použity vyzískané tramvajové betonové panely. Došlo i k rozšíření cesty, původní šířka chodníku 1,2 metru byla provedenou úpravou rozšířena na 2,2 metru. Délka tohoto upraveného úseku je 89 metrů.

K další úpravě došlo v úseku směrem od vysokoškolských kolejí v Bolevecké ulici. I zde byl použit stejný typ betonových panelů o šířce 2,2 m. "Provedenou úpravou byla překlenuta terénní úžlabina, kde po deštích zůstávala rozsáhlá vodní plocha, která znesnadňovala přístup chodců. Délka tohoto upraveného úseku je 63 metrů," uvedla Správa veřejného statku města Plzně.

Součástí stavby byla úprava zeleně a její následná regenerace v plochách zasažených stavbou.

Foto SVSMP, QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy