QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Kraj poslal elektrocentrály na Ukrajinu, na nákupu se podílí i obce

22.02.2023 18:58

Plzeňský kraj poslal na Ukrajinu během minulého týdne elektrocentrály. Jednalo se už o čtvrtou zásilku humanitární pomoci, kterou kraj zrealizoval.

Zásilka2
Zásilka2Zásilka3Zásilka1

"Další elektrocentrály za téměř milion korun odešly koncem minulého týdne do partnerského regionu Plzeňského kraje na Ukrajině. Na nákupu elektrocentrál se podílí kromě Plzeňského kraje také řada obcí. Ty průběžně přispívají až desetitisícovými částkami na humanitární pomoc do Ivano-Frankivské oblasti," uvedla tisková mluvčí Plzeňského kraje Eva Mertlová.

Kraj nakoupil celkem 36 elektrocentrál v hodnotě 945 tisíc Kč. „Elektrocentrály byly ze skladu na Ostravsku odvezeny přímo dárci tedy úřadu v našem partnerském regionu na Ukrajině. Lidé v oblasti se potýkají se zničenou infrastrukturou. Mají problém s elektřinou a teplem. Proto jsme se rozhodli tentokrát pomoci touto formou. Elektrocentrály půjdou do zdravotnické i sociální sféry, dostanou se i k civilnímu obyvatelstvu,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Plzeňský kraj poslal na Ukrajinu během loňského roku 5 milionů korun, dále zdravotnický materiál a dvě sanitky

K pomoci se připojily také některé obce z Plzeňského kraje. „Průběžně nám obce posílají finanční podporu dle svých možností. V současné době máme od šesti obcí 160 tisíc korun. Obec Kdyně přispěla přímo zakoupením elektrocentrály. Rád bych starostům a všem, kteří se do pomoci zapojili, poděkoval. Není to taková samozřejmost ani povinnost, jak by se mohlo zdát,“ konstatuje Rudolf Špoták.

Příspěvky obcí

Bělá nad Radbuzou 25 000 Kč

Bohy 20 000 Kč

Černíkovice 30 000 Kč

Chotěšov 5 000 Kč

Kožlany 20 000 Kč

Švihov 60 000 Kč

Kdyně zakoupená elektrocentrála

Celkem 160 000 Kč

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi