QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Lidl musí stáhnout jednu šarži Prosciutto Crudo z prodeje!

06.10.2023 8:14

Kontrolou potravinářské inspekce neprošla potravina Prosciutto Crudo, kterou prodává obchodní řetězec Lidl.

Lidl Prosciutto Crudo_1023_SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se intenzivně věnuje kontrolám nejen bezpečnosti, ale také jakosti potravin v tržní síti a aktuálně zakázala šarži sušené šunky prosciutto crudo z dovozu s cca o čtvrtinu nižším obsahem masa oproti informaci na obalu.

Potravinářská inspekce nařídila společnosti Lidl Česká republika v.o.s., aby neprodleně stáhla z celé své tržní sítě nevyhovující potravinu ITALIAMO Prosciutto Crudo s datem použitelnosti do 19. 10. 2023, označení šarže: FA2320201, výrobce: Filiera Uno Prosciutti S.r.l. - Via Jacopo Pirona, 15, IT 33038 San Daniele del Friuli (UD), Wlochy, země původu: Itálie.

„Výrobce na obalu potraviny mj. uvedl: 100 g šunky bylo vyrobeno ze 194 g vepřové kýty. Laboratorní rozbor ale potvrdil, že 100 g šunky bylo vyrobeno pouze ze 143 g masa. Spotřebiteli tak byla poskytnuta zavádějící informace ohledně skutečného podílu masa,“ uvedl Marek Bartík, mluvčí SZPI.

SZPI s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty.

U sušených masných výrobků je uváděna hmotnost masa vždy v syrovém stavu, proto je u této komodity uvedený obsah masa vždy vyšší oproti finálnímu výrobku v sušeném stavu.

Foto SZPI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte