Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Lyžařku zranila prázdná sedačka lanovky! Letěl pro ni vrtulník

17.01.2016 16:58

Poměrně hodně netradiční úraz řešila horská služba v neděli odpoledne na Šumavě. Lyžařku zranila sedačka lanovky. Záchranáři měli podezření na zlomeninu krčku a pánve.

horska služba_FOTO hscr.cz

Horská služba musela v neděli odpoledne vyjíždět do skiareálu na Lipně. Lyžařku tam pomděrně vážně poranila prázdná sedačka lanovky. Žena skončila s podezřením na zlomeniny v nemocnici. 

Ke zranění 51leté ženy došlo v neděli odpoledne při vystupování z lanovky ve skiareálu Lipno nad Vltavou - Kramolín. Podle všeho se žena po vystoupení z lanovky zdržela na místě a prázdná sedačka jí silně udeřila do horní části pravé nohy. "Máme stanici přímo na Kramolíně, takže jsme na místě byli během kratičké chvilky. Paní stála a měla velké bolesti, nebyla schopná si sednout,“ uvedl Jan Kysela, zasahující člen Horské služby Šumava. Dodal, že horští záchranáři museli nejdřív zraněné ženě nohu zafixovat a poté jí teprve uložili do vakuové matrace a přikryli alu fólií, aby neprochladla.

"Měli jsme na základě vyšetření podezření na zlomeninu krčku a možná i pánve. Proto jsme její stav konzultovali s dispečinkem Zdravotnické záchranné služby v Českých Budějovicích,“ doplnil Jan Kysela. Dispečink linky 155 poté na místo nehody vyslal vrtulník leteckých záchranářů. Ti si pacientku převzali na parkovišti v Lipně nad Vltavou a transportovali ji do nemocnice k dalšímu ošetření.

"Je to vcelku netypický druh nehody, ale i to se může neopatrným lyžařům stát. Opět doporučuji všem návštěvníkům našich skiareálů, aby dodržovali všechna pravidla bezpečného pohybu na sjezdových tratích, tedy Desatero FIS,“ důrazně varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství