QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Jedničce zahájili 8. ročník Senior akademie

15.09.2023 16:48

Už 8. ročník tzv. Senior akademie probíhá v prvním městském obvodu v Plzni. Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 14. září.

Senior akademi 2
Senior akademie 1Senior akademi 2

"V plzeňském L-klubu jsme se včera podíleli na slavnostním zahájení již osmého ročníku Plzeňské senior akademie, do něhož se tentokrát přihlásilo 42 seniorů z Městského obvodu Plzeň 1. Kurz pořádá Městská policie Plzeň, která účastníky v deseti přednáškových blocích seznámí s tématy týkajícími se prevence kriminality. Účastníky přišli přivítat zástupci jak z Městského obvodu Plzeň 1, tak i z řad Městské policie Plzeň," řekla tisková mluvčí městské policie v Plzni Tereza Schliková.

Senioři se opět seznámí s fakty, které jim mohou pomoci v běžném životě. "Podívají se zblízka na jednotlivé složky městské policie, dozví se, jak si nenechat ublížit, jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru nebo jak zvládat mimořádné situace. Proniknou též do základů první pomoci a zjistí, jaké nebezpečí skrývají prodejní akce," říká dále tisková mluvčí strážníků.

Právě senioři jsou nejohroženější skupinou, často se stávají i terčem různých podvodníků. Právě proto existují projekty typu seniorské akademie. „Do tohoto projektu se zapojujeme každoročně. Senioři díky němu získají praktické znalosti z oblasti práva a bezpečnosti. Cílem je zejména to, aby se nestali obětmi trestného činu,“ vysvětlil místostarosta Jedničky Jiří Uhlík, v jehož gesci je právě bezpečnost.

Součástí projektu jsou čtyři exkurze, a to na operační středisko strážníků a krajských hasičů, do útulku pro zvířata na Borských polích nebo do požární stanice hasičů na Košutce.

foto: Městská policie Plzeň

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new