QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na nejmenší návštěvníky čeká v plzeňské zoo nově rozšířené venkovní hřiště – FOTKY

28.06.2023 14:01

Vzhledem k veliké oblibě a hojnému využívání rozšířila Zoologická a botanická zahrada města Plzně přírodní dětské hřiště, které se nachází mezi tropickým pavilonem a amfiteátrem. Nová část je určena především malým dětem ve věku od 4 let.

rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (13)
rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (13)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (6)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (5)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (8)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (7)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (9)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (10)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (11)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (12)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (13)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (15)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (16)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (17)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (2)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (3)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (1)rozšíření dětského hřiště ZOO_0623_QAP (4)

„Naše historicky první přírodní hřiště už slaví devět let, u návštěvníků je velmi populární a byla velká poptávka po rozšíření herních prvků i pro menší děti, což jsme s přispěním města Plzně velice rádi splnili,“ okomentoval pro QAP Martin Vobruba, mluvčí Zoologické a botanické zahrady města Plzně.

Děti se tak mohou vyřádit na zbrusu nových herních prvcích za 1,1 mil Kč. „Přibylo pět nových výrazných herních prvků, které se přímo propojily se starým hřištěm. Novými prvky jsou dřevěná věž z akátu, lanová lávka, tunely a nová skluzavka,“ popsal mluvčí zahrady.

Slavnostního otevření se zúčastnily děti z mezigeneračního volnočasového centra Vochomůrky, z.s., které spolu s primátorem Romanem Zarzyckým, ředitelem plzeňské zoo Jiřím Trávníčkem a autorem projektu Jiřím Antošem přestřihly pásku a byly prvními průkopníky na jízdě skluzavkou a prolézáním nových prvků hřiště.

Děti byly z novinky v zoologické zahradě nadšené a se smíchem nově rozšířené hřiště vyzkoušely. „Moc se mi tu líbí a těším se, až sem budu moct vzít i rodiče a kamarády,“ prozradila malá Emička z volnočasového centra Vochomůrky, z.s.

Další překvapení na sebe nenechá dlouho čekat. Již ve druhém pololetí tohoto roku je v plánu rozšíření interiérového půdního hřiště na statku Lüftnerka, kde v případě nepříznivého počasí, budou moct děti vyzkoušet své lezecké dovednosti na pavoučích sítích.

„Plánujeme rozšíření půdního hřiště na statku Lüftnerka. V rozích jsou totiž volné prostory a Jiří Antoš se svým týmem vymyslel pavoučí sítě, ve kterých děti budou moct lézt. Více ale prozrazovat zatím nebudu, chceme, aby to bylo pro děti překvapení,“ řekl s úsměvem QAPu ředitel zoologické zahrady Jiří Trávníček.

Tip redakce:

  • Svezte se do Zoologické a botanické zahrady města Plzně vláčkem! Více informací naleznete zde.
  • Cestou z nově rozšířeného dětského hřiště nezapomeňte nahlédnout do expozice věnované Madagaskaru, najdete v ní mláďata u lemurů. Více jsme psali zde.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy