QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Nový rok už padají teplotní rekordy. Jaký bude začátek roku 2023?

01.01.2023 10:18

Na Nový rok má být po celém regionu slunečno a vysoké teploty. Ty mají vydržet i první pracovní den nového roku 2023. Co říká nejnovější předpověď meteorologů?

1

Neděli 1. ledna mají provázet vysoké teploty a slunečná obloha. V Plzni má být až 14 stupňů Celsia, na Šumavě 11 stupňů. 

"Teploty jsou obdobně jako v loňském roce velmi vysoké. Dosavadní rekordy pro 1. leden pocházely na třech čtvrtinách stanic měřících aspoň 30 let právě z roku 2022. Na více než polovině z těchto 162 stanic však byl teplotní rekord už v tuto chvíli překročen. Na 16 stanicích byl dokonce překonán i teplotní rekord pro celý měsíc leden," uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Také v pondělí 2. ledna má být podle nejnovější předpovědi teplo. Teploměr by měl ukázat 12 stupňů Celsia a po celý den má být jasno. Slunečná obloha a vysoké teploty budou i na Šumavě.

Během úterý a středy teploty mírně klesnou. Slunečnou oblohu vystřídá oblačnost.

"Zataženo až oblačno, zpočátku zejména na horách ojediněle slabý občasný déšť nebo přeháňky. Během dne ustávání srážek a místy až polojasno. Večer ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní 5 až 9 °C," uvádí Český hydrometeorologický ústav podrobnosti k počasí v úterý 3. ledna. 

Také ve středu bude zataženo a oblačno. K večeru se mohou přidat přeháňky. "Nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, nejvyšší denní 3 až 7 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, k večeru bude zesilovat," uvádí ČHMÚ.

Ochladit by se mělo až první lednový víkend, podle nejnovějšího výhledu meteorologů by mohlo na Šumavě sněžit v sobotu 7. ledna.

ilustrační foto

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT