Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Šumavě vysílením zkolaboval rakouský cyklista, zasahoval i vrtulník!

14.07.2013 13:40

Horská služba vyjížděla v neděli dopoledne na pomoc rakouskému cyklistovi, 45letý cizinec na Šumavě zřejmě vysílením zkolaboval, do nemocnice ho převážel vrtulník.

Horská služba vyjížděla v neděli dopoledne k rakouskému cyklistovi, 45letý cizinec na Šumavě zřejmě vysílením zkolaboval. K neštěstí došlo na stezce mezi Bližší Lhotou a Schwarzenberským kanálem.

Krátce po desáté hodině volali pomoc jeho kamarádi ze skupiny s tím, že muž je v bezvědomí. „Jakmile jsme se dostali na místo a zjistili stav cyklisty, napojili jsme ho na automatický externí defibrilátor. Po vyhodnocení jsme pak muži dali jeden výboj, druhý nám ovšem přístroj nedoporučil. Pokračovali jsme proto v normální resuscitaci formou masáže srdce," popisuje záchrannou akci Václav Cypro mladší, zasahující člen Horské služby Šumava. Dodal, že v průběhu resuscitace přístroj doporučil přeci jen ještě jeden výboj, ale i po něm resuscitace pokračovala. Mezi tím na místo dorazil i vrtulník, který rakouského turistu dopravil do kardiocentra nemocnice v Českých Budějovicích.

„Na Šumavě je dost dusné teplé počasí, které zrovna nepřeje těžkým a dlouhým cyklistickým túrám. Všichni by proto měli plánovat výlety s ohledem na místní klimatické podmínky a předpovězenou biozátěž. V každém případě by však každý návštěvník našich hor měl dbát na svůj zdravotní stav a podle toho přizpůsobit náročnost túry," varuje Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

FOTO:Ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT