25.06.2026 12:00
25.06.2026 10:49
Revoluce ve zdravotnictví! Plzeňský kraj spustil online pohotovost zdarma
25.06.2026 9:01
Těšíte se na Mamma Mia!? Podívejte se na FOTKY z generálky!
Nabíjecí stanice pro elektrokola v kraji přibývají. Nejnovější najdete v Přešticích
Město Přeštice uvedlo v srpnu do provozu nabíjecí stanici pro elektrokola.
Dobrá zpráva pro cyklisty, kteří ke svým cestám využívají elektrokola. V Přešticích si nově mohou dobít baterie na Masarykově náměstí. Před budovou pošty je k dispozici zbrusu nový nabíjecí sloupek pro elektrokola.
„Nabíjecí kabely jsou oproti záloze zdarma k dispozici v Turistickém informačním centru Přeštice a v restauraci pivovaru U Přeška. Univerzální nabíjecí stanice je určena pro dobíjení elektrokol s baterií na 36V,“ uvedlo město Přeštice.
Vybudování stanice bylo podpořeno částkou 50 tis. Kč z dotačního programu Plzeňského kraje „Podpora rozvoje cykloturistiky a cyklistické dopravy v Plzeňském kraji v roce 2023“.
Nabíjecí stanice v Plzeňském kraji přibývají. V letošním roce byla například zprovozněna rozsáhlá síť stanic na Sušicku nebo v Modravě. Nabíjecí stanici naleznete i v Blovicích nebo v Nepomuku.
Foto město Přeštice