Oprava mostu Milénia skončila, začíná rekonstrukce a uzavírka Koterovské - FOTKY

06.10.2023 9:42

Na jedné straně Slovan se řidičům uleví, skončila totiž několikaměsíční oprava mostu Milénia. Na té druhé straně přichází dopravní omezení na Koterovské. Jaká čekají na řidiče omezení? Přinášíme aktuální FOTKY a informace.

Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (14)
Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (14)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (1)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (2)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (4)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (3)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (6)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (5)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (8)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (7)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (9)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (10)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (11)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (12)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (13)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (15)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (17)Koterovská začíná, Milénia končí_1023_QAP (19)

Rekonstrukce plzeňského mostu Milénia začala 5. června a zahrnula i přilehlé ulice U Trati včetně křižovatek ulic U Trati a Doudlevecká. Práce na opravě si vyžádaly dopravní omezení, most byl nejprve uzavřen ve směru na Slovany a poté na Bory. V pátek 6. října oprava mostu skončila. Nyní zde řidiči projedou bez omezení.

Otevření mostu Milénia odstartuje dopravní omezení na Koterovské. Stavba je rozdělena na dvě části. V tomto roce bude opravován úsek Koterovské od OC Galerie Slovany včetně okružní křižovatky až na náměstí Generála Píky, v příštím roce pak od náměstí Generála Píky až ke křižovatce se Sladkovského ulicí.

Už několik dní probíhá příprava na uzavírku a rozsáhlou rekonstrukci tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí.

Dnes ještě okružní křižovatkou na Koterovské projedete bez omezení, ale pozor, na kruhovém objezdu nefungují semafory.

Od zítřka, tedy soboty 7. října, bude vše jinak. Momentálně zde stále probíhá tzv. nultá etapa, zítra začíná 1. etapa stavby, při které dojde i k uzavírce.

V termínu od 7. října do 2. listopadu (1. etapa) dojde k úplné uzavírce vozovky v úseku jednoho ramena této okružní křižovatky – konkrétně bude uzavřena Koterovská mezi ulicemi Částkova a Spojovací.

 • Průjezd Částkovou ulicí přes okružní křižovatku bude umožněn po provizorní komunikaci přes její středový ostrov.
 • Mezi vjezdem do OC Galerie Slovany až k okružní křižovatce u OC Galerie Slovany dojde k úplné uzavírce vozovky.
 • Pro možnost obsluhy OC Galerie Slovany bude zajištěn přejezd přes tramvajové těleso.
 • V místě vstupu na Koterovskou dojde k uzavírce chodníku a vyblokování parkovacích stání za OC Galerie Slovany.
 • Objízdná trasa pro úplnou uzavírku místní komunikace je stanovena ulicemi Částkova, Slovanská, Nepomucká, K Dráze a dále po ulici U Seřadiště.

 • Dojde ke změně v trasování linek 1 a 2 v oblasti Slovan.

  • Tramvaje linky 1 budou z Bolevce odkloněny na Koterovskou ulici do provizorní konečné Nám. Generála Píky. Linka bude v provozu v trase Bolevec – Nám. Generála Píky a zpět.

  • Tramvaje linky 2 budou jezdit v úseku Malesická – Světovar odklonem přes Slovany,

  • Doprava v úseku Nám. Generála Píky – Brojova nebude zajištěna.

Více o opravách a dalších etapách jsme psali ZDE.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT