QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Opravy mostů v Plzni na Rondelu jsou u konce - FOTO

08.11.2023 17:03

Mosty v Plzni na Rondelu, které byly v havarijním stavu, procházely opravou od letošního července. Jak potvrdilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), opravy mostů jsou již u konce. "V podstatě hotové jsou práce na opravě mostů na plzeňském Rondelu a omezení provozu je v řešeném úseku pouze minimální," potvrdilo dnes ŘSD.

řsd rondel opravy mostu hotove1
řsd rondel opravy mostu hotove1IMG_20231107_110943opravy mostu rsd hotovo

Opravy komplikovaly mírně dopravu, a to zejména z centra města na Lochotín. Práce probíhaly sice za provozu, řidiči ale museli projíždět v místě vždy jen jedním jízdním pruhem.

Původně mělo být hotovo již v říjnu, nakonec se ale práce protáhly do listopadu. "Původní termín dokončení stavby byl stanoven na 17.10.2023. Na žádost zhotovitele se nicméně termín úplného dokončení posouvá na 10.11.2023. Oproti původním předpokladům musel být rozšířen rozsah naplánovaných prací. V horším stavu byla například původní hydroizolace a zvětšen byl i rozsah nutných sanačních prací," sdělil QAPu letos v říjnu Adam Koloušek, mluvčí ŘSD Plzeňský kraj.

Mosty čeká v budoucnu demolice, byly ale v havarijním stavu...

V rámci nové plánované koncepce Města Plzně dojde do budoucna k celkové proměně zmíněné křižovatky, během které budou oba mostní objekty zrušeny. Dokud ale nebude změna podoby křižovatky provedena, musela být zajištěna jejich stabilita. Proto ŘSD přistoupilo k jejich opravě.

"Vzhledem k jejich technickému stavu tak musely obě mostní konstrukce projít opravou, která zajistí jejich bezpečnost. Do obou mostů dlouhodobě zatékalo, a to by do budoucna mohlo nosnou konstrukci výrazně narušit. V rámci stavebních úprav tak bylo navrženo statické zajištění celkové stability pomocí vyvěšení nosných konstrukcí ocelovými nosníky uloženými přes horní povrch železobetonového monolitického stativa. Zároveň byly provedeny úpravy, které v následujících letech eliminují zatékání vody do spodní stavby," uvádí dále ŘSD.

Opravy si vyžádaly 19 milionů korun bez DPH.

foto: ŘSD PK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy