QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Opravy přejezdu zasáhnou do provozu vlaků i autobusů

11.05.2016 14:01

Cestující vlaky na trati číslo 177 musí v těchto dnech počítat s výlukou. Kvůli opravě přejezdu v Kokašicích pojedou po objížďce i linkové autobusy. Opravy potrvají až do 17. května.

P1010105

S komplikacemi musí v těchto dnech počítat cestující nejen vlaky, ale i autobusy na Tachovsku. Odstartovaly práce na železničním přejezdu v Kokašicích, na objízdné trasy tak najely autobusy ČSAD a výluku hlásí České dráhy na trati číslo 177.

Železniční přejezd je uzavřený až do 17. května. K omezení provozu tak dojde u několika autobusových linek ČSAD. Týká se to linky Stříbro-Bezdružice-Úterý, Bezdružice-Stříbro-Konstantinovy Lázně-Bezdružice a Planá-Lestkov-Bezdružice. "Autobusy pojedou z Konstantinových Lázní objízdnou trasou přes Bezdružice do zastávky Kokašice,u samoobsluhy, kde se otočí a pojedou dále dle jízdního řádu. Dojde k vynechání obsluhy zastávek Konstantinovy Lázně,Břetislav,rozc. (náhdradní je Konstantinovy Lázně,Břetislav,aut.st.) a Kokašice,u rybníka (náhradní je Kokašice,u samoobsluhy)," informovala společnost ČSAD autobusy Plzeň.

S komplikacemi musí počítat také cestující vlaky...

Výluka na trati číslo 177 bude probíhat ve dvou fázích. V první etapě, která potrvá do 13. května, se výluka týká úseku Trpísty - Bezdružice. Místo vlaků budou jezdit autobusy.

"Náhradní autobusová doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu. Zastávka Břetislav po dobu výluky obsluhována nebude. Z důvodu nepoužitelnosti přejezdu mezi Kokašicemi a Konstantinovými Lázněmi bude změněna trasa náhradní dopravy tak, že náhradní zastávky Bezdružice a Konstantinovy Lázně budou obsluhovány v opačném pořadí než je tomu u vlaku," upozorňují České dráhy.

Autobus náhradní dopravy pojede z Konstantinových Lázní o 27 minut dříve než je pravidelný odjezd vlaku z Bezdružic, naopak do Konstantinových Lázní přijede o 25 minut později, než je pravidelný příjezd vlaku do Bezdružic.

Od 13. května pak odstartuje výluka pro změnu v úseku Cebiv  - Bezdružice, výluka skončí 17. května.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT