QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

01.03.2024 20:00

Plzeň prohrála s Hradcem Králové

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Plzeňská teplárenská se chce spojit se strakonickou teplárnou. Jednání už začala

20.08.2023 7:21

Plzeňská teplárenská má zájem expandovat. Jak teplárna potvrdila, jednání ohledně její expanze na strakonické radnici již začala.

teplárna_foto PLT

„Ve středu 16.8.2023 započala na strakonické radnici jednání o možném strategickém partnerství v Teplárně Strakonice mezi zástupci Plzeňské teplárenské a zástupci města Strakonice,“ potvrdila mluvčí Plzeňské teplárenské Petra Siegerová.

Projednány byly zatím možné formy partnerství. „Plzeňská teplárenská a město Strakonice projednaly aspekty případného spojení svých sil při dodávkách tepla s využitím synergických efektů. Zahajovací diskuse řešila návrh formy možné spolupráce, formát transakční dokumentace a časový rámec jednotlivých kroků,“ říká dále tisková mluvčí společnosti.

Jednání budou pokračovat i nadále. „Shodli jsme se na tom, že cílem musí být oboustranně výhodná spolupráce a zajištění přijatelných cen tepla pro občany města,“ uvedl po jednání generální ředitel Plzeňské teplárenské, Ing. Václav Pašek, PhD.

Vlastníkem Plzeňské teplárenské je současné době z 65 % město Plzeň, zbylých 35 % vlastní společnost EPH miliardáře Daniela Křetínského. V roce 2018 proběhla fúze sloučením společnosti Plzeňská teplárenská, a.s. se společností Plzeňská energetika, a.s. patřící holdingu EPH, v nově vzniklé společnosti získalo Statutární Město Plzeň 65 % akcií a společnost EP Infrastructure, a.s. 35 % akcií.

Plzeňská teplárenská, a.s. je největším výrobcem energií na území města Plzně a v Plzeňském kraji. Vyrábí a dodává teplo pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody pro plzeňské domácnosti a velký počet komerčních, podnikatelských, správních a školských systémů.

foto: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi