QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

03.12.2022 15:19

U Spáleného Poříčí havarovalo osobní vozidlo

Auto skonřilo na střeše, na místě zasahují všechny složky IZS

03.12.2022 9:06

Pozor na silnicích

Nehody se odstraňují na Tachovsku - auto hvarovalo na D5 na km 108 ve směru na Prahu, kamion skončil mimo silnici na sil. 605 u Stříbra

Plzeňský kraj učinil další kroky týkající se Městských lázní v Plzni

24.10.2022 14:49

V pondělí 24. října došlo na jednání rady Plzeňského kraje k rozhodnutí o změně v orgánech společnosti TWB Praha s.r.o. tak, aby společnost, v níž má kraj stoprocentní podíl, mohla vést projekt rekonstrukce budovy Městských lázní. 

Mestske lazne v Plzni chatraji _foto QAP 2022 (2)

S ohledem na skutečnost, že je Plzeňský kraj jediným společníkem (vlastníkem budovy lázní) společnosti TWB Praha s.r.o. rozhodla Rada Plzeňského kraje o odvolání jednatele společnosti. Odvolán byl dosavadní jednatel Pierluigi Cardoselli s účinností ke dni 24. 10. 2022. Novým jednatelem TWB Praha s.r.o. byl zvolen náměstek hejtmana Josef Bernard, a to jako jediný jednatel pro tuto chvíli. Funkci jednatele bude vykonávat zdarma. 

Zároveň došlo rozhodnutím rady také ke změně sídla společnosti. Vzhledem k tomu, že stav nemovitosti ve vlastnictví společnosti neumožňuje, aby v ní měla společnost své sídlo, bylo rozhodnuto o adrese sídla ve Škroupově ulici 18 v Plzni – sídle Plzeňského kraje, Krajského úřadu Plzeňského kraje.

„Náš záměr je jasný – vybudování odpovídajících prostor pro galerii a vybudování multifunkčního sálu v druhé části budovy, v místě historického bazénu. K tomu samozřejmě vzniknou prostory pro různé volnočasové činnosti. Kraj takové prostory potřebuje, a proto byla naše volba jasná. S vedením města Plzeň jsme se dohodli, že na záchraně a obnově takových památek budeme spolupracovat, a je naším úkolem nejprve takovéto stavby zachraňovat a potom teprve stavět nové budovy,“ říká náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Josef Bernard s tím, že smlouva o převodu podílů společnosti byla podepsána a schválena krajským zastupitelstvem.

foto ilustrační

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Depo 2015
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT