Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Plzeňský student redesignem ikonické Alfy Romeo oslnil v Itálii - FOTKY

24.10.2022 11:59

Studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni zazářili v Itálii. Porotu soutěže z oblasti elektromobility DTM Evoluzione zaujal redesign ikonické Alfy Romeo 155 DTM Jonáše Jagerčíka, který vznikl v ateliéru Průmyslového designu.

Jonas_Jagercik_vitezny_navrh_v zavodni uprave_02
Jonas_Jagercik_vitezny_navrh_v zavodni uprave_02Jonas Jagercik_skiciJonas Jagercik_vitezny navrh_vizualizaceJonas_Jagercik_vitezny navrh_modelJonas_Jagercik_vitezny_navrh_v zavodni uprave_01

Alfa Romeo 155 V6 TI je jedním z nejpopulárnějších závodních vozů všech dob, v první polovině 90. let vyhrála většinu mezinárodních šampionátů. Úkolem konstruktérů, designérů, inženýrů a studentů bylo navrhnout redesign ikonické Alfy Romeo 155 DTM coby elektromobilu, který oslaví vítěznou minulost a výkony V6 TI a stane se impulsem směrem k budoucnosti. „Postupovali jsme od skic. Nejdůležitější je nakreslit si a dobře stanovit proporce auta – jakmile máte funkční siluetu, můžete přidávat další zajímavé detaily. Modely vyrábíme z hlíny, ta nám umožní intuitivně vytvářet kvalitní plochy i jejich návaznosti a dbát na celkové rozvržení hmot. Následuje skenování, modelování ve 3D grafických editorech a nakonec vytvoření fotorealistických návrhů,“ vysvětluje postup práce Jan Korabečný, vedoucí ateliéru Průmyslového designu na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Do mezinárodní soutěže se zapojilo na 440 účastníků, kteří přepracovali osobitý design Alfy Romeo z estetického i mechanického hlediska, počínaje nahrazením spalovacího motoru motorem elektrickým. Celkové druhé místo a první mezi studenty získala práce Jonáše Jagerčíka z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Porotu zaujala i práce Bao Quoc Trana a Ondřeje Adamce, kteří jsou též studenti plzeňské fakulty. V janovském kongresovém paláci Palazzo della Borsa Valori následně proběhl i galavečer s vyhlášením soutěže. „Na galavečeru jsme se těšili velkému zájmu designérů i investorů a podařilo se nám tak získat několik zajímavých kontaktů. Myslím, že jsme sebe, naši práci i fakultu prezentovali v tom nejlepším světle,“ říká Jonáš Jagerčík.

Soutěž uspořádala agentura Motors Grouping, která podporuje stratupy v oblasti elektromobility. Práce Jonáše Jagerčíka, Bao Quoc Trana a Ondřeje Adamce si bude možné prohlédnout 11. listopadu na Dni otevřených dveří v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

foto ZČU

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství