Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Plzeňský TechTower soutěží o titul v evropské soutěži Regiostars 2023

14.08.2023 13:55

Vědeckotechnický park TechTower se úspěšně probojoval mezi pět finalistů prestižní evropské soutěže Regiostars 2023. Tato soutěž oceňuje inovativní projekty spolufinancované z evropských fondů, které přispívají k regionálnímu rozvoji a spolupráci napříč evropskými státy, a jsou tak příklady dobré praxe pro celou Evropu.

Techtower_otevření Plzeň_0223_QAP (1)

„Ukazuje se, že Plzeň je moderním městem, které snese přísná evropská měřítka. Pokud se chceme odprostit od pouhých montoven, projekty, jako je TechTower, jsou přesně tou cestou, jakou musíme jako město jít. Už samotný postup TechToweru mezi pět nejlepších projektů považuji za velký úspěch a věřím, že v tomto případě nebude posledním,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

V únoru letošního roku bylo v Plzni na Světovaru otevřeno unikátní technologické centrum TechTower, které vzniklo z bývalého pivovaru a kasáren. Jedná se o jeden z nejmodernějších technologických parků v České republice. Prostory o celkové ploše přes 10 tisíc metrů čtverečních poskytují zázemí pro technologické nadšence a inovativní firmy. Více jsme psali ZDE.

„Regionální hvězdou už se TechTower stal, teď máme šanci být hvězdou i v evropském měřítku. Jestliže jsme odbornou porotu zaujali natolik, že jsme z 228 projektů postoupili do TOP 5, pak máme určitě v Bruselu šanci uspět. I když ostatní finalisté třeba z Německa nebo Španělska pro nás budou tvrdou konkurencí,“ řekl Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

V rámci soutěže odborná porota posuzovala rekordních 228 projektů, z nichž vybrala celkem 30 finalistů v jednotlivých kategoriích. Plzeňský TechTower se utká o umístění se čtyřmi dalšími projekty v soutěžní kategorii „Konkurenceschopná a inteligentní Evropa“, v níž soutěží projekty zaměřené na inovativní a inteligentní ekonomickou transformaci.

V říjnu proběhne v rámci Evropského týdne regionů detailní představení projektu a jeho přínosů před odbornou porotou v Bruselu. Vítězové letošního ročníku pak budou vyhlášeni na slavnostním ceremoniálu 16. listopadu v Ostravě. Od 14. září bude spuštěno hlasování o Cenu veřejnosti na https://regiostarsawards.eu/, ve kterém se utká všech 30 vybraných finalistů napříč jednotlivými soutěžními kategoriemi.

O život v TechToweru se stará Správa informačních technologií města Plzně, jejíž zástupci budou v Bruselu obhajovat přínosy technologického parku pro plzeňský region.

Více informací o TechToweru naleznete zde.

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství