QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Počasí ovlivní inverze. Čtěte novou týdenní předpověď

29.10.2015 7:02

Přelom října a listopadu bude v regionu ve znamení inverze. Zatímco někde by mohlo být slunečno, jinde bude dál jen pošmourno a mlhavo. V noci by postupně mohlo mrznout.

Plzeň_13-února (2)

Podle nové týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude počasí v regionu silně ovlivňovat inverze. Zatímco mésty by mohlo být i skoro jasno, v nížinách bychom měli počítat spíš nízkou oblačností a mlhami. V noci by těploty měly klesat pod nulu.

"V oblasti vysokého tlaku vzduchu se bude nad střední Evropou rozpadat studená fronta. Nad východní Evropou bude mohutnět tlaková výše a do střední Evropy se obnoví příliv teplého vzduchu od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry. Nad naším územím vznikne výrazná teplotní inverze," informoval ČHMÚ.

Ve čtvrtek nás čeká zataženo nízkou oblačností, objevit se může i slabý déšř nebo mrholení a mlhy. Teploty vystoupí nejvýš mezi 8 až 12 stupňů.

Od pátku už bude počasí až do příštího čtvrtka v podstatě stabilní. V pátek bude většinou zataženo nízkou oblačností, jen ojediněle bude skoro jasno a místy vydrží nízká oblačnost přes celý den. V noci naměříme 8 až 4 stupně, přes den pak 7 až 11.

Naprosto stejně to bude vypadat i v sobotu. Teploty se přes den při nízké oblačnosti udrží okolo 8 stupňů, při vyjasnění vystoupí až k 16 stupňům. V noci naměříme 5 až 1 stupeň. Také neděle bude postupně místy jasno nebo skoro jasno, ojediněle se ale nízká oblačnost a mlhy udrží během celého dne. Teploty v noci klesnou mezi 8 a 4 stupně, místy až na 1 stupeň. Odpolední se vyšplhají mezi 10 a 14, při nízké oblačnosti opět jen na jeden.

V pondělí by se nízká oblačnost a zatažená obloha už měly přes den udržet skutečně jen místy. Jinak bude jasno nebo skoro jasno. Teploty v noci klesnou mezi +2 až -2 stupně, odpolední vystoupí mezi 9 a 13, někde jen k 6 stupňům.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka podle ČHMÚ: "Jasno nebo skoro jasno. V noci a ráno v nížinách většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Místy se nízká oblačnost udrží po celý den. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C, od středních poloh kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 13 °C, při nízké oblačnosti kolem 6 °C."

FOTO: ilustrační
 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT