QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Policisté absolvovali v Železné Rudě náročný výcvik – VIDEO, FOTO

18.02.2024 8:58

V únoru se konal společný výcvik k záchraně osob ze zamrzlé plochy. Účastníci si vyzkoušeli záchranu osoby jednak za pomoci svých vlastních sil nebo za využití různých pomůcek.

cvičení Železná Ruda_0224_PČR
cvičení Železná Ruda_0224_PČRcvičení Železná Ruda_0224_PČR1 (1)cvičení Železná Ruda_0224_PČR1 (2)cvičení Železná Ruda_0224_PČR1 (3)

Na začátku měsíce února v Železné Rudě a jejím blízkém okolí proběhlo společné cvičení policejních instruktorů ze Školního policejního střediska a policistů Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, se zástupci Vodní záchranné služby ČČK Plzeň, které bylo zaměřené na záchranu osob ze zamrzlé plochy.

Policisté si vyzkoušeli, jak se správně pohybovat po nestabilní ledové ploše, jak reagovat při praskání a dalším prolomení ledu.

„Nejdůležitějším bodem cvičení byl nácvik, jak postupovat při záchraně osoby, která se propadla ledem a bojuje o svůj život. Policisté si vyzkoušeli záchranu osoby jednak za pomoci svých vlastních sil nebo za využití různých pomůcek, které mají některé hlídky ve svých vozidlech jako součást základní výbavy. Například se jedná o házecí lano či skládací žebřík,“ vysvětlila Eva Červenková, mluvčí policie.

Během výcviku bylo připraveno několik variant modelových situací na záchranu osob, při kterých policisté museli využít různé postupy záchrany.

Součástí cvičení byla také odborná přednáška o poskytnutí první pomoci s důrazem na specifika u podchlazených osob, která byla prezentována a prakticky ukázána ze strany lékaře MUDr. Davida Šmída, Ph.D., primáře chirurgického oddělení z Nemocnice Stod.

Policisté si dále prohloubili své znalosti v orientaci v lesním a těžko přístupném terénu, které budou moci využít při pátracích akcích po pohřešovaných osobách.

„Všichni zúčastnění budou své nově nabyté zkušenosti získané společným cvičením předávat svým kolegům v rámci dalšího policejního vzdělávání a výcviku,“ dodala mluvčí policie.

Foto, video PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24