Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Policisté, hasiči a zdravotníci budou protestovat v Praze

21.09.2010 10:08

Na úterý 21. září připravili odboráři z celé České republiky demonstraci, která by měla začít krátce před polednem na Letné v Praze. Protestovat chtějí proti snižování platů, které vláda plánuje.

Hasiči, policisté ale i zdravotníci, zkrátka pracovníci ze státní sféry, kterých se týká plánované škrtání v tabulkových tarifech, se sejdou v úterý 21. září v Praze na Letné, aby protestovali proti rozhodnutí vlády. Odboráři očekávají 20 000 lidí.
Důvodem protestu je záměr vlády snížit objem prostředků ve státní správě o 10 procent. Tyto úspory zasáhnou ale tarifní složky platů a to by znamenalo reálný pokles ne 10% ale až 45% mzdy. Například některé zdravotní sestry tak můžou přijít až o 10 000 korun na výplatě!
Protest by měl začít v 11:45 hodin na Letné v Praze u budovy ministerstva vnitra. Pokračovat pak se bude přes Letenské sady a po nábřeží okolo úřadu vlády na Palachovo náměstí. Zde by se měla od 13:00 uskutečnit hlavní část demonstrace.  Budou tu  hovořit zástupci odborů hasičů, zdravotníků ale i policistů. To by mělo trvat tak asi hodinu.
Policie nepředpokládá žádné větší konflikty, ale nasadí do ulic navíc policisty.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte