QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Pořádková jednotka Městské policie Plzeň oslavila 15. výročí - FOTKY

26.01.2024 9:36

Pořádková jednotka Městské policie Plzeň slaví významné jubileum. Při příležitosti 15. výročí jejího vzniku se všichni členové sešli v Obřadní síni plzeňské radnice k předání pamětních listů, plaket a dalších ocenění.

pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (5)
pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (5)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (2)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (1)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (3)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (4)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (6)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (7)pořádková jednotka 15 let_0124_MPP (8)

Pořádková jednotka se za svoji éru působnosti stala nedílnou a pevnou součástí organizačních struktur Městské policie Plzeň. Nasazována je především na opatření při zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti osob během sportovních akcí, pochodů a demonstrací.

Ročně jsou v průměru její členové nasazováni do šedesáti bezpečnostních opatření. Jednotlivá družstva jsou složena ze strážníků obvodních služeben, které můžete vídat denně v ulicích jak při plnění běžných povinností řadového strážníka, tak i ve funkcích vedoucích pracovníků MP Plzeň.

„Jsem rád, že mám možnost vám poděkovat za vaši práci. Jako členové pořádkové jednotky procházíte tvrdým výcvikem a taktickými cvičeními, abyste dokázali zajistit bezpečnost Plzeňanů v krizových situacích. Toho si velmi cením a děkuji vám za to jako primátor a z minulých let také jako ředitel hokejového klubu, protože v rámci hokeje i fotbalu máte při rizikových zápasech své nezastupitelné místo,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký na slavnostním ceremoniálu ve čtvrtek 25. ledna.

Ceremoniálu se zúčastnili také radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer, velitel Městské policie Plzeň Petr Nováček a další čestní hosté z řad Policie ČR a veřejného sektoru.

„Vaše práce je klíčová pro udržování bezpečnosti a veřejného pořádku v našem městě. Oddanost a profesionalita, kterou vždy prokazujete, jsou pro nás důkazem, že jste silný tým. Moc si vážím toho, co pro zajištění bezpečnosti občanů i ochranu majetku města děláte, chtěl bych vám za to poděkovat a do budoucna vám popřát mnoho úspěchů,“ vyjádřil podporu členům pořádkové jednotky Petr Nováček, velitel městské policie.

Být členem pořádkové jednotky vyžaduje píli a náročnou fyzickou přípravu. S tím vším jsou spojena pravidelná taktická cvičení pro zdokonalení se ve zvládnutí mimořádných a krizových situací při bezpečnostních opatření. Jednotka tzv. těžkooděnců v současnosti čítá 27 členů.

„Být členem pořádkové jednotky je náročné časově i fyzicky. Svou práci vykonáváte skvěle a musíte se udržovat ve výborné fyzické kondici. Děkujeme za vaši službu,“ poděkoval přítomným Jiří Winkelhöfer.

Mnoho členů pořádkové jednotky má za sebou řadu záslužných činů, při kterých zachránili lidské životy, zadrželi pachatele trestných činů, pomohli zraněným osobám, ale také se např. společně s dalšími strážníky městské policie účastnili pomoci při odstraňování následků živelné pohromy po povodni v obci Heřmanice na Liberecku v srpnu roku 2010, o dva roky později vypomáhali kolegům v Ústí nad Labem při obdobné situaci, kdy chránili před rabováním opuštěné domy. V roce 2021 část z nich odjela ve svém osobním volnu pomáhat s likvidací škod po tornádu na jižní Moravu.

Foto MPP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy