Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

PORADNA: Insolvence, jak pomoci? Radí personální ředitelka Michaela Jirešová

10.11.2023 8:01

Řada lidí dnes začíná upřednostňovat zaměstnání v personální agentuře, než být zaměstnán ve firmě napřímo bez výpadku příjmu. Navíc pracovní agentura může pomoci i s insolvencí.

 

CG0A2967

Nespornou výhodou být agenturním zaměstnancem je, že v případě propuštění, vám agentura velmi rychle nabídne novou práci. Vyhnete se i nepříjemným rozhovorům s nadřízeným při žádosti o zvýšení platu. To vše za vás domluví manažeři pracovní agentury a novou práci vám seženou za pár dnů.

Co když se ale chce někdo ucházet o práci a má dluhy? Může personální agentura pomoci zaměstnanci například s insolvencí? QAP oslovil ředitelku renomované pracovní agentury JPROGRESS Michaelu Jirešovou, která má více než 25 let zkušeností v oboru.

Insolvenční řízení - kdy má smysl ho zahájit?

V naší agentuře JPROGRESS je naprostou samozřejmostí, že za naše zaměstnance vyřídíme vše potřebné – sociální a zdravotní pojištění i další komunikaci s úřady. Máme pravidelnou komunikaci i s úřadem práce a včas své pracovníky informujeme o různých legislativních změnách atd. A dokonce pomáháme zaměstnancům i s insolvencí.

Někteří lidé mají exekuci nebo i dvě a mají prostě strach. Důležité je ale splácet. Jenže když má někdo dluh, který je možné například za rok splatit, je nesmyslné zahajovat insolvenční řízení. Když je ale dlužná částka například tři miliony, je výhodnější zahájit insolvenční řízení. Pak má dotyčný vidinu světla na konci tunelu. A z dluhů se může dostat.

Michaela Jirešová, ředitelka personální agentury JPROGRESS GROUP s.r.o.

Personalistice se věnuje od roku 1994, v oboru se stále vzdělává. Pro firmy v regionu je JPROGRESS partnerem v náboru kvalifikovaných zaměstnanců v oboru strojírenství.

Spolehněte se na stabilní českou personální agenturu  JPROGRESS GROUP s.r.o. s 25letou tradicí a perspektivou do budoucnosti. Pomůžeme Vám nalézt práci, kterou hledáte. Volné pozice najdete na stránkách JPROGRESS.

Pokud má člověk vyhlášenou insolvenci, je chráněný před exekutorem. Exekutor v tu chvíli nic neřeší, vše je na insolvenčním správci. Naše agentura spolupracuje s insolvenčními správci, řešíme potřebné s právníky. Máme cca 90% úspěšnost schválených insolvencí. Každý insolvenční správce pak potřebuje také jinou součinnost, o to se zase staráme my.

Důležité je splácet, protože člověk sice splácí, ale insolvence mu může pomoci k normálnímu životu. Nám už tady prošlo spousta lidí, kteří mají insolvenci zaplacenou.

Na co si dát pozor?

Lidé musí být určitě opatrní, dát si pozor u koho insolvenční návrh sepisují. Vždy je třeba si firmu ověřit. Bohužel znám spoustu případů, kdy jsou jen zkasírovány peníze za sepsání a neděje se nic.

Jak dlouho vyřízení trvá?

Mám zkušenosti, že cca dva měsíce.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte