QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY
18.09.2025 15:02
Nehoda na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje
Na silnici 20/I téměř na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje havarovalo jedno osobní auto. "Jednu osobu vyprostili hasiči z Mariánských Lázní. Dopravu řídíme kyvadlově," řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.
18.09.2025 12:37
18.09.2025 9:56
Pozor při návštěvě lesa, na Šestce probíhají těžební práce
16.01.2024 13:27
Při procházkách lesem je v těchto dnech na místě opatrnost. To platí obzvlášť pro ty, kteří se chtějí vydat do lesa u Lhoty v Plzni.
Návštěvníci lesa by měli dbát zvýšené opatrnosti a nevstupovat do porostů v lesním komplexu Čertův les.
„Les se nachází mezi Valchou a Lhotou, katastrálně ale spadá pod Litice," vysvětluje Michal Hausner, starosta Šestky. „Nabádáme všechny k opatrnosti, lokalitě Čertův les se raději vyhněte."
Těžební práce budou v této lokalitě probíhat od 16. 1. do 5. 2. 2024. Jedná se o mýtní těžbu, která probíhá v souladu s lesním hospodářským plánem.

Návštěvníci by měli být ohleduplní, dodržovat pokyny lesníků a s ohledem na vlastní bezpečnost nevstupovat do míst, kde aktuálně těžba probíhá.
Těžbu provádí vlastník těchto pozemů a porostů, a to Lesy ČR, a.s.
Foto ilustrační QAP, zdroj mapy MO10
SDÍLEJTE ČLÁNEK