QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Přijde ochlazení i srážky. Na konci týdne by měly dorazit mrazy

11.01.2016 7:02

V příštích čtyřech týdnech by měly být teploty spíš pod dlouhodobým průměrem, naopak srážek by mohlo být nadprůměrně. Na konci tohoto týdne se výrazně ochladí.

Sněhová situace 27_1_Pavel Němeček (16)

Vypadá to, že zima přece jen nakonec dorazí. Podle nových výhledů budou nadcházející čtyři týdny teplotně spíš podprůměrné. Průměr je přitom pro toto období -1,5 stupně. Ochladit by se mělo už v průběhu tohoto týdne, kdy by mělo postupně sněžit i v nížinách. Na konci týdne budou teploty pod nulou také přes den. 

"Období od 11. ledna do 7. února 2016 jako celek očekáváme teplotně slabě podprůměrné a srážkově slabě nadprůměrné. První týden předpovědi (11.-17.1) bude teplotně průměrný. Druhý týden (18.-24.1.) očekáváme teplotně podprůměrný. Třetí a čtvrtý týden předpokládáme teplotně spíše průměrné. Srážkově bude první týden předpovědi nadprůměrný, další tři týdny by se podle současných předpokladů měly srážkově pohybovat kolem dlouhodobého průměru, avšak míra nejistoty je zde velká," informoval ČHMÚ.

Ochlazení na konci týdne přinese i teploty hodně pod bodem mrazu...

Počasí v tomto týdnu bude postupně ovlivňovat chladný vzduch ze severozápadu. Zejména pak o víkendu by měly teploty klesnout hodně nízko, v noci by se mohly pohybovat až okolo -16 stupňů. 

V pondělí bude většinou zataženo, postupně se přidá déšť nebo smíšené srážky, ojediněle se mohou vyskytnout i mrznoucí srážky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají mezi 1 až 5 stupňů.

Úterý bude ve znamení zatažené oblohy, počítat musíme s občasným deštěm, na horách by měly být srážky trvalejší. Ty by ale měly v průběhu dne přecházet na horách ve sněžení. Noční teploty klesnou mezi 4 stupně až 0, denní vystoupí mezi 2 až 6 stupňů.

Také středa bude ve znamení zatažené až oblačné oblohy, na většině území už se bude vyskytovat občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách by mělo jít ještě o déšť nebo smíšené srážky. V noci naměříme +2 až -2 stupně, přes den 0 až +4 stupně.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, v noci přechodně ojediněle i polojasno. Ojediněle se bude objevovat sněžení, později budou od západu srážky četnější. Nejnižší noční teploty budou mezi 0 až -4 stupni, při zmenšené oblačnosti ojediněle až kolem -7 stupňů. Přes den budou teploty mezi -1 až +3 stupni.

Také pátek přinese oblačnou až zataženou oblohu s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty klesnou mezi 0 až -4 stupně. Při vyjasnění až na -8 stupňů. Nejvyšší denní teploty budou mezi +2 až -2 stupni.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí podle ČHMÚ: "Oblačno až polojasno se sněhovými přeháňkami. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, postupně -5 až -10 °C, při vyjasnění kolem -16 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C, postupně -8 až -4 °C."

FOTO: ilustrační
 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy