QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Probíhají kontroly padělků a nelegální práce v Plzeňském kraji, jaké jsou výsledky?

28.10.2023 17:55

Celníci v Plzeňském kraji pravidelně kontrolují, zda prodej a skladování vybraných výrobků probíhá v souladu se zákonem o spotřební dani a kontroly zaměřují také na zaměstnávání cizinců. Jak kontroly v uplynulých měsících dopadly?

souhrn celníků PK_1023_CÚ pro PK (4)
souhrn celníků PK_1023_CÚ pro PK (4)souhrn celníků PK_1023_CÚ pro PK (1)souhrn celníků PK_1023_CÚ pro PK (2)souhrn celníků PK_1023_CÚ pro PK (3)souhrn celníků PK_1023_CÚ pro PK (5)

Jen v uplynulých měsících zadrželi celníci téměř 6 tisíc kusů zboží v úhrnné hodnotě originálních výrobků více než 8 milionů korun.

„Převážně se jednalo oblečení, kabelky, elektroniku, parfémy, hračky, ale i například herbicidy a další zboží napodobující výrobky světoznámých značek. Setkali se i s padělky rýžových nudlí a rýžového papíru a neméně zajímavé jsou dokonce i padělky elektronických cigaret. Kontroly proběhly na tržnicích, ale i v kamenných obchodech,“ upřesnila Marcela Kašparová, mluvčí CÚ pro Plzeňský kraj.

Kontrolují se i cigarety a tabákové výrobky. Do hledáčku celíků se dostal i alkohol.

„Při kontrolách zaměřených na prodej a skladování vybraných výrobků zajistili více než 94 tisíc kusů cigaret, téměř 500 kusů doutníků a cigarillos a bez mála 3 tisíce kusů zahřívaných tabákových výrobků. Dále pak 650 litrů lihovin, u kterých nebylo prokázáno zdanění, 52 litrů neznačených lihovin, 350 litrů šumivého vína a 320 litrů piva,“ vyjmenovala mluvčí.

Celníci své kontroly zaměřují také na zaměstnávání cizinců. „V oblasti kontrol zaměstnávání cizinců provedli celkem 63 kontrol, při kterých prověřili několik stovek pracujících cizinců. Z 63 kontrol bylo 15 pozitivních, 21 negativních a u 27 stále probíhá šetření. U pozitivních zjištění se jedná o zjištění nelegálního zaměstnávání cizinců a nesplnění informační povinnosti vůči úřadům práce,“ uzavřela Marcela Kašparová.

Foto CÚ pro Plzeňský kraj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new