Rally Šumava: Pech skončil kvůli závadě, historiky ovládl opět „Zippo“

Na Klatovsku burácely od pátku motory. Jel se 56. ročník Rallye Šumava Klatovy a 30. ročník Historic Vltava rallye. Václav Pech vedl po první etapě, ve druhé ho ale potkala technická závada.

historix rally
historix rallyzippo historick rally

Klatovy a okolí ovládlo rally, motory tady burácely už od pátečního dne. Zároveň s 56. ročníkem Rallye Šumava Klatovy se jel i 30. ročník Historic Vltava rallye a 7. ročník Šumava rallye legend.

V cíli historické rally bylo klasifikováno celkem 60 vozidel. Také letos vyhrála Historic Vltava Rallye italská dvojice Andrea „Zippo“ Zivian – Denis Piceno (Audi Quattro). Na druhém místě skončili Finové Silvasti a Pietiläinen (Lancia Rally 037), třetí dojeli do cíle Maďaři Érdi a Csökö (Ford Sierra Cosworth).

Rallye Šumava Klatovy po první etapě vedl Václav Pech, který tento závod bere jako domácí šampionát. Bohužel posádku Pech - Uhel ve druhé etapě potkala technická závada a ze závodu tak musela úspěšná dvojice odstoupit. Z vítězszví se v Klatovech nakonec radoval úřadující český šampion Jan Kopecký.