Rekonstrukce Jiráskovy ulice v Rokycanech míří do další etapy oprav

07.09.2023 9:26

Jiráskova ulice v Rokycanech prochází rozsáhlou rekonstrukcí. O víkendu se ulice uzavře, bude se asfaltovat.

Jiráskova_Rokycany_0923_město Rokycany (2)
Jiráskova_Rokycany_0923_město Rokycany (2)Jiráskova_Rokycany_0923_město Rokycany (1)Jiráskova_Rokycany_0923_město Rokycany (3)Jiráskova_Rokycany_0923_město Rokycany (4)

První část rekonstruované Jiráskovy ulice bude asfaltována o víkendu 9. a 10. září 2023. Ulice bude zcela uzavřena od okružní křižovatky Plzeňská – Jiráskova – Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce k Sokolovně.

„O druhém zářijovém víkendu dojde k asfaltování první etapy Jiráskovy ulice, práce budou probíhat od brzkých ranních hodin, a to do večerních hodin, především v sobotu 9. září, kdy budou dva finišery současně pokládat nový asfalt,“ vysvětlila Šárka Kozlerová z Odboru rozvoje města Městského úřadu Rokycany, která má investici města na starosti.

Jiráskova ulice v úseku od okružní křižovatky u Střelnice bude zcela uzavřena až ke křižovatce k Sokolovně (s ulicí Svazu bojovníků za svobodu). „V rámci první etapy se budou dodělávat chodníky, cyklostezka a sadovnické úpravy. Bude stále pokračovat dopravní omezení v rámci první etapy,“ dodala Šárka Kozlerová.

V pondělí 11. září začne sloučená druhá a třetí etapa rekonstrukce Jiráskovy ulice. To znamená od Sokolovny až za kruhový objezd s ulicí Josefa Růžičky.

Náročná společná investice města Rokycan a Správy a údržby silnic Plzeňského kraje zásadně omezuje dopravu ve městě. Město zaplatí 84 milionů korun bez DPH, Správa a údržba silnic Plzeňského kraje přes 12 milionů korun bez DPH.

„Město Rokycany se omlouvá občanům bydlících v Jiráskově ulici a okolních ulicích za hluk ze stavby od sobotních ranních hodin, kdy budou práce zahájeny po šesté hodině ráno. Asfalt by měl být položen v sobotu 9. září,“ uvedla mluvčí města Rokycany.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ 9. a 10. ZÁŘÍ 2023

Pro veškerou dopravu bude úplná uzavírka silnice č. II/605 v Rokycanech, ulice Jiráskova, v úseku od okružní křižovatky ulic Plzeňská, Jiráskova, Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce Jiráskova x Svazu bojovníků za svobodu. Objízdná trasa pro veškerou dopravu je vedena obousměrně po silnici č. II/605 ulicemi Třebízského a Soukenická.

Průjezd integrovaného záchranného systému a zásobování nebude též umožněn opravovanou Jiráskovou ulicí.

Chodci mohou využívat chodníky a cyklostezku v ulici Jiráskova, přecházení Jiráskovy ulice bude možné po původním asfaltu, tedy u Střelnice a na druhé straně u Sokolovny. Žádáme občany, aby z důvodu bezpečnosti nepřecházeli po asfaltovaném úseku.

Celkem 40 autobusových spojů bude v sobotu 9. září obsluhováno z náhradní zastávky. Autobusy nebudou moci zajíždět na autobusové nádraží, náhradní zastávka je přesunuta do ulice Plzeňská, u okružní křižovatky u Střelnice (u vchodu do parku U Plzeňské brány). Městská hromadná doprava bude obsluhována též z náhradní zastávky v Plzeňské ulici. Prosíme chodce, aby využívali pro přesun z náhradní autobusové zastávky k vlakovému nádraží a Jižnímu předměstí park U Plzeňské brány. V neděli 10. září budou již autobusové spoje obsluhovány z autobusového nádraží.

Z důvodu omezení pohybu v Jiráskově ulici bude uzavřena pobočka České pošty, Jiráskova 247. Nejbližší pobočka pošty je v Plzni, Rokycanská 130.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ OD PONDĚLÍ 11. ZÁŘÍ

V pondělí 11. září bude zahájena spojená II. a III. etapa opravy Jiráskovy ulice, tedy od křižovatky Jiráskova x ulice Svazu bojovníků za svobodu až za okružní křižovatku Jiráskova x Josefa Růžičky. Jiráskova ulice bude stále jednosměrně průjezdná, ve směru na Prahu.

Od pondělí nebude možné odbočit z Jiráskovy ulice ulicí Svazu bojovníků za svobodu do ulice Dukelská. Zároveň nebude možné využívat městské parkoviště u „starého nádraží“ v ulici Svazu bojovníků za svobodu, a to od pondělí 11. září, kdy začne samotné frézování zbylé části Jiráskovy ulice a právě ulice Svazu bojovníků za svobodu.

 

Foto město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT