QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

01.03.2024 20:00

Plzeň prohrála s Hradcem Králové

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Rekonstrukce na Koterovské je pro letošní rok u konce. Provoz bude plně obnoven

15.12.2023 14:10

V pátek 15. prosince skončila dle plánu první etapa rozsáhlé rekonstrukce na Koterovské.

Koterovská _Plzen oprava tramvaje foto QAP (1)

První etapa rekonstrukce tramvajové trati v Koterovské ulici v Plzni na Slovanech skončila dle harmonogramu v pátek 15. prosince 2023, zkušební provoz na tramvajové trati včetně kompletního obnovení silničního provozu je plánován od soboty 16. prosince.

V letošním roce byla opravována část Koterovské od OC Galerie Slovany včetně okružní křižovatky na náměstí Generála Píky.

„V letošním roce jsme nechali zrekonstruovat tramvajovou trať o celkové délce 133 metrů. Převážná část stavebních prací byla prováděna v samotném tělese stávající tramvajové trati, kdy takzvané BKV panely byly nahrazeny pevnou jízdní drahou,“ řekl Pavel Bosák, první náměstek primátora pro oblast technickou, do jehož gesce patří rovněž magistrátní odbor investic.

Celkové finanční náklady za stavební práce v roce 2023 dosáhly zhruba 16 milionů korun včetně DPH.

„Stavba byla zahájena letos 25. září. Dokončeny byly etapy 0, 1, 2 a 3a. V rámci výstavby byla nutná výluka v městské hromadné dopravě, zároveň si stavba vyžádala i uzavírky vozovek a chodníků. Děkujeme všem cestujícím i řidičům za trpělivost. Nyní mají do nadcházející stavební sezony klid. Zároveň je žádám o pochopení, až začnou stavební práce v sezoně následující,“ doplnil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Akce za téměř čtvrt miliardy korun včetně DPH bude pokračovat v následující stavební sezoně, tedy zhruba od března 2024. Navazující stavební práce budou zahrnovat etapy 3 a 4 s předpokládaným postupem od křižovatky s ulicí Sladkovského až po náměstí Generála Píky.

„Opraví se další úsek tramvajové trati včetně nástupišť, komunikace, chodníky i veškeré inženýrské sítě, tedy veřejné osvětlení, světelná signalizace, kanalizace či vodovod,“ dodal Pavel Bosák.

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi