QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Rokycanští už našli svůj vánoční strom, je z Kyšic

19.10.2023 8:10

Město Rokycany už má svůj vánoční strom. Je jím 13 metrů vysoká jedle.

Vánoce_Rokycany_ilustrační

„Všechny nabídky od občanů jsme prověřili a zhodnotili. Letošním vánočním stromem pro Rokycany bude 13 metrů vysoká jedle obrovská z Kyšic od pana Štrunce. Od paní Hánové z Oseka budeme mít vánoční strom na kruhovém objezdu u Střelnice. Bude jím necelých sedm metrů vysoká jedle. Vánoční strom pro Rokycany dopravíme na náměstí v posledním listopadovém týdnu,“ informoval Stanislav Suda, jednatel společnosti Lesy města Rokycan, která vánoční strom pro město zajistí.

Vánočnímu stromu budou dominovat led řetězy s hvězdami. U vánočního stromu na Masarykově náměstí bude také letos umístěný betlém, osvícena bude kašna, dále bude vyzdobeno prostranství u Spilky velkým adventním věncem. Ozdobeno bude Malé náměstí, ulice Plzeňská, včetně kruhového objezdu u Střelnice, a Pražská ulice nebo kašna v ulici Míru.

Lesy města Rokycan zajistí také letos již tradičně prodej vánočních stromků.

„V loňském roce jsme prodali téměř 1000 vánočních stromků, především jedli kavkazskou, smrk stříbrný a borovici černou. Letos budeme prodávat vánoční stromky od 5. do 21. prosince v sídle společnosti v Soukenické ulici, ve všední den od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Připravenou budeme mít především jedli kavkazskou, smrk stříbrný a borovici černou různých velikostí,“ připomněl Stanislav Suda.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy