QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Rybaření načerno je konec! Kontroly na Hracholuskách budou pokračovat

24.06.2023 11:00

Kontrolní akce proběhla v sobotu 17. června a byla zaměřena na to, zda rybáři neloví bez rybářského lístku nebo nekormidlují plavidlo pod vlivem alkoholu.

fishing-g6e9998ea9_1920

Mimo policistů z obvodních oddělení, speciální pořádkové jednotky a cizinecké policie se této speciální kontroly účastnili i pracovníci Povodí Vltavy s.p. a Rybářské stráže Českého rybářského svazu.

Při šestihodinové kontrole bylo zkontrolováno 175 osob a 30 cizinců, kteří měli vše bez závad z hlediska legálnosti pobytu a předložených dokladů. Kromě osob se zaměřili i na plavidla a vozidla.

"Policisté zjistili celkem 8 přestupků, kdy 5 z nich vyřešili domluvou. Pracovníci Povodí Vltavy řešili 24 případů porušení podmínek pro stanování či bivakování a 4 případy plavby plavidla mimo povolenou dráhu (vše vyřešeno domluvou). Zástupci Rybářské stráže Českého rybářského svazu pak zjistili 10 porušení rybářského řádu, kdy v důsledku toho zadrželi dvěma rybářům povolenky k rybolovu a 8 jich dostalo napomenutí," uvedl krajský policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Poctiví rybáři si často stěžují na své laxní kolegy. "Taková kontrola se na území Plzeňského kraje uskutečnila poprvé a byla ze strany rybářů kvitována, protože někteří prý rybářské lístky či povolenky vůbec neřeší a rybaří takzvaně načerno. V letních měsících tedy budou takové akce určitě pokračovat," dodal Hodan.

Foto Pixabay

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24