08.11.2025 15:17 08.11.2025 16:17
08.11.2025 9:36
V pátek 7. listopadu přívítali plzeňští basketbalisté na domácí palubovce Sokol Pražský
Přinášíme info z průběhu zápasu a fotky
07.11.2025 15:14
Kolem půl třetí se střetla dvě auta v Rokycanech
Jedna osoba utrpěla zranění
Silné bouřky způsobily na Šumavě polomy! Některé trasy jsou nebezpečné
Silné bouřky se regionem přehnaly o minulém víkendu. Teď se ukázalo, že na několika místech na Šumavě způsobily polomy. Turisté by měli být v terénu obezřetní!
Silné bouřky zasáhly Šumavu zejména v neděli 13. června. Správa národního parku potvrdila, že na některých místech byly bouřky ničivé a způsobily polomy.
"V okolí Lenory a Českých Žlebů jsou postiženy TZT vedoucí z Lenory do Stožce ´Žlebská cesta´ a TZT vedoucí od Soumarského mostu na Hliniště ´Zelená cesta´ (viz mapy)," upozorňuje správa národního parku.
Bouřka napáchala škody v podobě polomů, na mnoha místech jsou stále nakloněné stromy. "Turisté a návštěvníci musí dbát zvýšené opatrnosti. Současně Správa NPŠ upozorňuje, že vstup do lesa i do národních parků je na vlastní nebezpečí," informuje NP Šumava.


Zdroj map: Národní park Šumava
FOTO: ilustrační
