Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Smutné statistiky. Během letních prázdnin vyhaslo v Plzeňském kraji na silnicích sedm životů

11.09.2023 10:31

Během letních prázdnin zaevidovali policisté v Plzeňském kraji celkem 770 dopravních nehod, z toho se jich stalo 360 v červenci a 410 v srpnu.

záchranári nehoda foto HZSPK

Nejčastější příčinou dopravních nehod na území Plzeňského kraje během letních prázdnin byl nesprávný způsob jízdy a také nepřiměřená rychlost.

Zásadnějším ukazatelem než samotné počty dopravních nehod jsou však jejich následky na životech a zdraví. Za uplynulé dva měsíce přišlo o život na silnicích našeho kraje celkem sedm osob, z toho v červenci zemřeli čtyři lidé, v srpnu přišly o život tři osoby.

„Na území města Plzně, kde evidujeme s ohledem na hustotu silničního provozu nejvíce událostí (za letní prázdniny konkrétně 276 dopravních nehod) přišel o život jeden člověk. Na Domažlicku zemřeli v srpnu hned dva lidé, stejný počet usmrcených osob v souvislosti s dopravními nehodami evidujeme na severním a jižním Plzeňsku, kde zemřel jeden člověk v červenci a druhý v srpnu,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Nejpříznivější situace s nulovou ztrátou na lidských životech byla na Tachovsku. „Na zbývajících územích našeho kraje, tedy na Klatovsku a Rokycansku, zemřel jeden člověk buď v červenci, nebo srpnu,“ dodala mluvčí.

„Co se týká zranění, pak bylo o letních prázdninách těžce zraněno 11 osob v červenci a stejný počet těžkých zranění evidujeme i za měsíc srpen. Lehké zranění utrpělo za tyto dva měsíce 345 lidí, v červenci evidujeme 171 lehkých zranění, o měsíc později pak 174,“ vyjmenovala Pavla Burešová.

V 65 případech hrál roli alkohol, 35 pozitivních hodnot zjistili policisté v souvislosti s evidovanými dopravními nehodami v červenci, o 5 méně v srpnu.

„Přestože jsme pořádali i v průběhu letních prázdnin celou řadu dopravně bezpečnostních a dopravně preventivních akcí, zaplatilo na silnicích v našem kraji zcela zbytečně 7 lidí tu nejvyšší daň a další lidé byli zraněni. Bez zodpovědného přístupu všech, kteří jsou účastníky silničního provozu, bez dodržování dopravních předpisů, respektu a vzájemné ohleduplnosti se tato nepříznivá data, za kterými vždy stojí ztráta člověka a bolest jeho nejbližších, dají zvrátit jen stěží. Prioritní zodpovědnost je na každém z nás, na řidičích. A proto vždy pamatujte na sebe, na všechny, které vezete ve vozidle s sebou, na své nejbližší, kteří na vás čekají doma, ale i na všechny ostatní, které na svých cestách na silnicích potkáváte a jezděte tak, aby dopravních nehod s tragickými následky bylo co možná nejméně,“ apeluje Pavla Burešová.

Foto ilustrační HZSPK

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství