QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Srážka autobusu s osobním automobilem uzavřela komunikaci u Hostouně – FOTKY

09.12.2022 15:31     09.12.2022 17:31

V pátek 9. prosince odpoledne vyjížděly všechny záchranné složky k dopravní nehodě nedaleko Hostouně na Domažlicku. Komunikace je aktuálně stále neprůjezdná.

dn autobus a oa_Hostouň_1222_HZSPK (2)
dn autobus a oa_Hostouň_1222_HZSPK (2)dn autobus a oa_Hostouň_1222_HZSPK (1)

„V 13:56 se na komunikaci 195/II nedaleko Hostouně (odbočka na Horušany) střetlo osobní vozidlo s autobusem. Jedna osoba z osobního automobilu skončila v péči Zdravotnické záchranné služby. Cestující z autobusu jsou bez zranění,“ informoval o nehodě Petr Poncar, mluvčí hasičů.

Nehoda se stala přímo pod viaduktem a blokuje provoz. „K dopravní nehodě došlo mezi obcemi Postřekov a Hostouň u železničního viaduktu. Policisté dopravní nehodu na místě šetří,“ uvedlapo nehodě Dana Ladmanová, mluvčí policie.

"Řidič autobusu Iveco (1972) nerespektoval před viaduktem dopravní značku Přednost protijedoucích vozidel a nedal přednost protijedoucímu vozidlu značky Volkswagen Caddy řidiče (2004). Spolujezdkyně z osobního vozidla utrpěla lehké zranění a po ošetření v nemocnici byla propuštěna domů," doplnila podrobnosti policejní mluvčí Dagmar Brožová

Při nehodě nehrál roli alkohol, dechové zkoušky u řidičů byly negativní.

 

Foto HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi