Stodská nemocnice uzavře na letní prázdniny porodnici!

19.06.2023 10:10

Od 1. července do 31. srpna bude uzavřena ve Stodě porodnice. Budoucí maminky, které plánovaly ve Stodě rodit, budou muset do jiných nemocnic.

otisk chodidla_Stodská nemocnice_0423 (1)

„Z personálních důvodů je Stodská nemocnice nucena omezit po dobu letních prázdnin provoz gynekologicko-porodnického oddělení. Konkrétně se od 1. července do 31. srpna uzavře porodnice. Gynekologická péče bude ve Stodské nemocnici zajištěna i nadále v plném rozsahu,“ uvádí Stodská nemocnice.

Důvodem je nedostatek personálu. „Důvodem omezení je, že během prázdnin nejsme schopni kontinuálně zajistit za adekvátních ekonomických podmínek nepřetržité služby dětských lékařů,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška s tím, že ale pediatři musí být přítomni u každého porodu a pečují o novorozence.

Ženy, které chtěly ve Stodě rodit, musí využít služby okolních nemocnic. „Po dobu omezení mohou využít služeb porodnic v Plzni, Domažlicích nebo Klatovech, které již byly o omezení informovány a které mají i vzhledem k poklesu porodů napříč celou zemí dostatečné kapacity,“ uvádí Stodská nemocice. „Těhotným ženám, které ve Stodě v tomto období plánovaly rodit, se omlouváme za komplikace,“ dodává mluvčí.

Poslední rodičky před omezením přijme porodnice ve Stodě v pátek 30. června v 18 hodin. „Péči o tyto ženy a novorozence zajistí nemocnice v plném rozsahu až do jejich propuštění. Omezení nebude mít žádný vliv na provoz gynekologické části oddělení. V provozu zůstanou všechny gynekologické ambulance včetně těhotenské poradny a bude plně zajištěna i gynekologická lůžková péče a operativa,“ uvádí Stodská nemocnice.

Dočasné omezení chce nemocnice využít k malování a menším stavebním úpravám.

Foto ilustrační Stodská nemocnice

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy