QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

Trojka se chystá plnit přání, rozhodovat budou občané

01.06.2023 13:07

Zlatá rybka, kouzelný dědeček i Popelčiny oříšky plnily přání jen tři. Třetí městský obvod jich zvládne hned šest. O tom, která to budou, navíc rozhodnou sami obyvatelé v rámci participativního rozpočtu v projektu „Rozhodněte sami“. Webové stránky, kam mohou občané posílat své návrhy, se spustí již 15. června.

Rozhodněte sami MO Plzeň 3

„Na projekt jsme v rámci participativního rozpočtu vyčlenili šest milionů korun, které rozdělíme do šesti částí našeho obvodu. Jedná se o Radobyčice, Valchu, Novou Hospodu, Výsluní, Bory a Skvrňany. Každé z nich dáme na vítězný projekt jeden milion,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Trojka se inspirovala od městského obvodu Plzeň 4, která má již několik úspěšných ročníků projektu „Rozhodněte sami“ za sebou. „Správa informačních technologií města Plzně upravila doubravecké webové stránky projektu tak, aby se k nim mohl přidat i náš obvod a do budoucna, v případě zájmu, i obvody další,“ říká 1. místostarosta Pavel Šrámek.

Pravidla jsou jednoduchá. Na webových stránkách může každý občan žijící na území obvodu přidat nápad na oživení veřejného prostoru nebo zlepšení podmínek života v obvodu. Vedení městského obvodu Plzeň 3 pak prověří, které z návrhů je možné realizovat a hlasováním pak obyvatelé vyberou ten, který se jim líbí nejvíc.

„Fantazii se meze nekladou, může se jednat o lavičky nebo odpadkové koše, ale i dětské prvky, psí loučky, záhony květin či nové stromořadí,“ jmenuje jen některé z možností místostarosta Ladislav Nový.

Projekty s největší podporou poté zrealizujeme z rozpočtu centrálního obvodu. „Návrhy můžou občané začít podávat se spuštěním webových stránek až do poloviny září, po měsíci budou vybrány ty, které lze realizovat a během druhé poloviny října a listopadu o nich bude veřejnost hlasovat. Vyhlášení těch vítězných pak proběhne v prosinci a budou to vlastně vánoční dárky našim občanům,“ dodává starosta centrálního obvodu David Procházka.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy