QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Trojka zrealizovala vítězný projekt participativního rozpočtu. U Škodalandu vyrostlo nové hřiště

18.06.2024 10:13

Absolutním vítězem participativního rozpočtu na Trojce se stal požadavek na vybudování discgolfového hřiště. To vyrostlo v těsné blízkosti areálu Škodaland.

discgolfové hřiště_0624_MO3 (2)
discgolfové hřiště_0624_MO3 (2)discgolfové hřiště_0624_MO3 (1)discgolfové hřiště_0624_MO3 (4)

V pondělí 17. června se otevřelo veřejnosti v bývalém autokempu hned vedle areálu Škodaland nové discgolfové hřiště.

„Jedná se o sport, který mohou hrát celé rodiny napříč generacemi, navíc ve volné přírodě, tedy na čerstvém vzduchu. Zároveň požadavek na vybudování discgolfového hřiště na Trojce vyhrál na plné čáře participativní rozpočet. Jsem tedy moc rád, že je hotové a jedná se navíc o hřiště turnajových parametrů,“ řekl místostarosta Trojky Pavel Šrámek.

Discgolf se stal populární po celém světě a stále roste počet jeho hráčů i hřišť. Je oblíbený mimo jiné pro svou dostupnost a možnost hrát v přírodě. Kombinuje prvky golfu a házení létajícího talíře (frisbee). Cílem hry je dokončit každý úsek hřiště s co nejmenším počtem hodů, přičemž hráči házejí speciálními disky do košů, které fungují jako jamky.

„Osobně jsem v rámci participace fandil jiné investici v našem obvodu, ale nakonec jsem i já rád, neboť se jedná v České republice o relativně mladý sport a na území MO Plzeň 3 vzniklo hřiště, které je největší v Plzni a jejím širokém okolí a které má parametry pro pořádání turnajů,“ zmínil starosta centrálního obvodu David Procházka.

Těšit se můžete na 15 stálých herních jamek a jeden ukázkový koš přímo ve Škodalandu. Disky lze bezplatně zapůjčit oproti vratné záloze v půjčovně sportovního vybavení v hlavní budově areálu Škodaland.

Foto MO3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new