U Boleveckých rybníků začne v pondělí kácení stromů

14.01.2023 13:29

V okolí Boleveckých rybníků v Plzni začne už po víkendu kácení stromů. Město apeluje na občany, aby byli opatrní.

CG0A3127

Těžba v rekreační oblasti Bolevecké rybníky potrvá přibližně do poloviny února.

"Lesníci SVSMP začínají od pondělí 16. ledna kácet uschlé a poškozené stromy hlavně v blízkosti cest kolem Boleveckých rybníků. Práce potrvají přibližně do poloviny února," uvádí plzeňský magistrát.

Lidé by měli být po dobu kácení v místě velmi oparní. "Návštěvníky prosíme: buďte ohleduplní, dodržujte pokyny lesníků a s ohledem na vlastní bezpečnost nevstupujte do míst, kde se právě dřevo těží," uvádí dále magistrát.

V době kácení, které proběhne kolem Seneckého a Velkého boleveckého rybníka, budou některé cesty z důvodu bezpečnosti lokálně uzavřeny. Ve většině případů budou cesty uzavřeny jen v řádu hodin, jen u cesty za skautskou klubovnou u Seneckého rybníka to zřejmě bude celý den.

Současně bude také v blízkosti Seneckého rybníka probíhat prosvětlování porostu. „Clonná seč, jak prosvětlení lesa odborně nazýváme, je záměrné postupné snižování počtu dospělých stromů v porostu způsobem, který vytvoří optimální podmínky k tomu, aby se dobře ujala semena lesních dřevin. Následné odrůstání mladých stromků, které v lese vyrostly bez zásahu lesníků, tedy pomůže jak stávajícím starším, ale zdravým stromům, tak semenáčkům, které vyrůstají pod nimi. Podpoříme tak přirozené zmlazení lesa a nastartujeme jeho přirozenou obnovu. Dubům, bukům i borovicím, které hůře snášejí klimatickou změnu, tak dodáme více světla i vláhy, která by se k nim při slabém dešti hustými korunami nedostala,“ vysvětlil vedoucí oddělení městských lesů Správy veřejného statku města Plzně Milan Sekáč.

 

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT