Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

U Košuteckého jezírka vznikne zázemí pro děti i občerstvení

31.08.2023 15:11

U Košuteckého jezírka vznikne objekt pro dětskou skupinu se sportovním zaměřením a zároveň občerstvení pro veřejnost, informoval o tom městský obvod Plzeň 1.

Košutecké jezírko_0823_dětské zázemí_ÚMO1 (2)

Na novém projektu, který v červnu odsouhlasili zastupitelé městského obvodu Plzeň 1, již pracují architekti, aktuálně na dokumentaci pro stavební povolení. Vycházejí přitom z původního návrhu zvaného Paluba Jezírko, který se vedení Jedničky rozhodlo po mnoha úvahách přepracovat, a to zejména kvůli jeho vysoké ceně a také minimální šanci získat na něj dotační podporu.

„Na původně zamýšlený projekt měl náš obvod vyhrazeno zhruba 22 milionů korun, jenže v poslední době prudce narostly ceny stavebních materiálů a ocitli jsme se na částce kolem 36 milionů korun, což je pro náš rozpočet zkrátka hodně, když jde navíc jen o občerstvovací zařízení,“ vysvětlil místostarosta Jedničky Miroslav Šuma.

Lokalita kolem Košuteckého jezírka je mezi občany prvního plzeňského obvodu velmi oblíbená, využívají ji na procházky a k odpočinku. Ještě před lety zde stával objekt Bacardi, který byl ale dlouhodobě nevyužíván a pro svůj havarijní stav byl v roce 2020 zdemolován.

I proto se vedení obvodu rozhodlo vydat se jinou cestou a v části objektu vytvořit zázemí pro dětskou skupinu s kapacitou 24 míst. Zároveň se tím otevřela možnost pro získání peněz z Národního fondu obnovy, konkrétně ve výzvě: Budování kapacit dětských skupin. „Tato dotace může být až do výše 25 milionů korun,“ doplnil Šuma.

Podle něj jde o kompromis k původně zamýšlenému projektu, neboť součástí toho nového bude rovněž občerstvení i WC pro veřejnost, což si občané přáli. „Je to kompromis nejen pro občany, ale i pro náš rozpočet,“ podotkl Šuma. Objekt vyroste na stejném půdorysu, jako byl zamýšlen ten původní, přičemž prostory dětské skupiny a bistra budou stavebně oddělené.

Momentálně architektonická kancelář zpracovává projektovou dokumentaci pro stavební povolení, poté budou známy i finanční nároky na stavbu. „Pokud vše půjde podle plánu, samotnou stavbu bychom rádi zahájili ještě v příštím roce,“ řekla vedoucí Odboru investic ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová.

Foto ilustrační ÚMO 1

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství