QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Učitelé budou v Plzni diskutovat o úloze tabletů ve výuce

29.10.2015 20:02

Unikátní konferenci "Učitel In", věnovanou využití informačních a komunikačních technologií ve výuce, bude 31. října hostit DEPO2015.

skola1

Konferenci pořádá Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci s Ústavem jazykové přípravy ZČU a městem Plzní.

Učitelé a odborníci z celé republiky si zde vyslechnou přednášky věnované práci s tablety, interaktivní tabulí, digitálním portfoliem a e-learningovými systémy, vymění si své zkušenosti a představí příklady dobré praxe.

"Školy v uplynulém období získaly nemalé prostředky z evropských fondů na vybavení moderními technologiemi a je důležité, aby tyto technologie při výuce využívaly smysluplně. Pro takový úkol je potřeba, aby učitelé byli in," říká Lucie Rohlíková, odborná garantka konference, a dodává: "Překvapil nás velký zájem o účast ze strany učitelů, a to i přesto, že se akce koná v době podzimních prázdnin. Největším lákadlem je přednáška a workshop učitele prvního stupně základní školy v Nové Bělé Tomáše Kováče, který je jedním z nejznámějších popularizátorů využití tabletů iPad ve výuce."

Mezi přednášejícími jsou i další výrazné osobnosti – učitelé, lektoři, didaktici – kteří mají s využitím moderních technologií ve výuce bohaté zkušenosti. Na konferenci vystoupí třeba Jana Vejvodová, didaktička českého jazyka a certifikovaná lektorka práce s interaktivní tabulí, zástupce ředitele ZŠ a MŠ Děčín - Máchovka, odborník na využití cloudu, Google nástrojů a myšlenkových map, František Dalecký, propagátor MOOC kurzů v českém prostředí a další.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24