QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Lábkově ulici na Skvrňanech vznikne padesátka nových parkovacích míst

04.10.2023 10:00

Vnitroblok v části Lábkovy ulice v plzeňských Skvrňanech prochází rekonstrukcí. Kapacita parkoviště se ve vnitrobloku navýší přibližně o 50 nových míst, opraví se chodníky a rozšíří zeleň.

parkoviště_ilustrační_QAP

Rekonstrukce zahrnuje vnitroblok Lábkovy ulice od čísla popisného 61 až k číslu 73, dále se jedná o zadní část vnitrobloku Macháčkovy ulice s plochou za obvodní knihovnou ve Skrvrňanech.

„V lokalitě je navrženo celkem 121 klasických parkovacích míst a sedm pro řidiče se ZTP. Práce zahrnují také chodníkové úpravy a navazující plochy zeleně. Obnoveno zároveň bude veřejné osvětlení. Zvýšení počtu parkovacích míst si vyžádali místní občané. Jsem rád, že jim můžeme vyjít vstříc a odměníme je upravenou částí této ulice, kde poté budou moci i snadněji zaparkovat,“ uvedl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

První etapa prací potrvá do poloviny letošního prosince. Pokračovat se bude po zimní přestávce další etapou a zcela hotovo by mělo být příští rok v červnu. Náklady činí 13,9 milionů korun bez DPH.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT