V noci dorazí další mrazy! Meteorologové vydali další výstrahu

22.01.2016 12:13

V noci na sobotu budou teploty v regionu znovu klesat pořádně pod bod mrazu. Na Šumavě by se mohly pohybovat opět až okolo -25 stupňů. Během soboty už se bude oteplovat.

FOTO_QAP_CZ (33)

Meteorologové ČHMÚ opět varují kvůli silnému mrazu. ten by mě Plzeňský kraj sevříti především ve večerních a nočních hodinách v pátek. Po půlnoci už by měly teploty postupně stoupat.

Třeskuté mrazy udeřily už v noci na pátek a v regionu na několika místech padly i rekordy, podrobnosti čtěte v článku zde. Teď přichází od meteorologů další varování. Mrazy udeří znovu.

"V noci z pátku 22.1. na sobotu 23.1. a v sobotu bude přes naše území od západu postupovat okluzní fronta. Večer a v první polovině noci na sobotu 23.1. budou místy teploty klesat pod -12 °C. Lze očekávat, že mrazivých v kotlinách na Šumavě teploty klesnou na -20 až -25 °C. Po půlnoci a k ránu očekáváme v Čechách pozvolné oteplování," informoval ČHMÚ.

Během soboty už půjdou teploty nahoru. Zejména dopoledne by mohlo poměrně hodně sněžit, postupně ale budou srážky přecházet spíš ve smíšené nebo mrznoucí. večer by se dokonce mohlo objevovat i náledí. teploty se budou během soboty pohybovat mezi nulou a +3 stupni.

V noci na neděli už budou teploty jen kolem nuly a i přes den se pak dostanou nad bod mrazu. Počítat bychom také měli s deštěm a smíšenými nebo mrznoucími srážkami.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT