15.06.2025 17:40 15.06.2025 19:54
15.06.2025 13:31
Tajná šlechtická svatba v Přešticích: Dorazil i belgický král. Podívejte se na FOTKY!
15.06.2025 10:00
V Dobřanech padl teplotní rekord. Dnes ale pozor, hrozí bouřky a vítr
V NP Šumava jsou nová odpočívací místa. Myslelo se i na vozíčkáře - FOTKY
Skvělá zpráva pro turisty, které se chystají vydat prozkoumat přírodu NP Šumava. Nově si budou moci odpočinout na sedacích setech, které se nachází například na Hučině nebo na Antýglu.
Necelý jeden milion korun Správa NP Šumava zaplatila za 35 zbrusu nových sedacích setů, které byly instalovány do terénu pro turisty, které se na Šumavu vydají.
"Devět z nich je vyrobeno speciálně pro návštěvníky, kteří se pohybují na čtyřech kolech. Mohou pohodlně zajet s vozíčkem pod desku stolu a být součástí celé party, která si na něm dopřeje zaslouženou svačinu," uvádí mluvčí Správy NP Šumava.
Nové sety najdete například na Hučině, u novorenesančních portálů tunelu Schwarzenbergského kanálu na Jeleních Vrších, u Pramenů Vltavy, na Antýglu a dalších místech. "Ty speciální třeba u Rosenauerova pomníku a kapličky, na Stožeckých lukách, v Českých Žlebech nebo na Rokytě," dodává mluvčí NP Šumava.
Foto Správa NP Šumava