QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Plzni proběhne velké cvičení složek IZS. Lidem může přijít varovná SMS

06.11.2023 15:14

V areálu Plzeňského Prazdroje bude v úterý 7. listopadu probíhat cvičení složek IZS. Lidem, kteří se budou pohybovat v okolí cvičného zásahu, může přijít varovná SMS.

cvičení IZS složek v pivovaru_1123_MMP

Jednotky požární ochrany a zaměstnanci Plzeňského Prazdroje spolu s Krizovým štábem ORP Plzeň si cvičením ověří, jak postupovat při likvidaci úniku nebezpečné látky z technologie plzeňského pivovaru. Během cvičení budou prověřeny i technologie, varovné systémy včetně varovných SMS zpráv.

Taktické cvičení se uskuteční v úterý 7. listopadu 2023 od 10 do 11 hodin v areálu Plzeňského Prazdroje. „Toto cvičení je výjimečné v tom, že bude aktivována siréna v pivovaru a lidem v jeho okolí i uvnitř by měly přijít varovné SMS. Jde o test systému a to je hlavní důvod toho, proč o něm informujeme dopředu. Aby lidé, kteří se budou nacházet poblíž pivovaru a stadionu Viktorky nepanikařili, pokud jim SMS přijde a uslyší sirénu,“ vysvětil Petr Poncar, mluvčí hasičů.

Jednotky požární ochrany budou nacvičovat simulaci případného nekontrolovatelného úniku čpavku a procvičovat situace – ohrožení osob, které se právě nacházejí v pivovaru a v jeho blízkém okolí.

Dva pracovníci, kteří se snažili úniku čpavku zabránit, už upadli do bezvědomí. Nutná je evakuace zaměstnanců. Tak to je výchozí námět taktického cvičení, při němž bude ověřována spolupráce jednotek požární ochrany s obsluhou technologie chlazení v areálu Plzeňského Prazdroje. V rámci cvičení bude svolán Krizový štáb obce s rozšířenou působností s cílem procvičit součinnostní postupy.

Cílem cvičení je v taktické části ověřit schopnost spolupráce jednotek požární ochrany při likvidaci úniku nebezpečné látky z technologie chlazení Plzeňského Prazdroje. Dále se ověří připravenost obsluhy chlazení a strážní služby v reakci na vzniklou situaci. Zároveň bude vyzkoušena technika, která by byla při reálném zásahu nasazena.

V rámci cvičení budou také připomenuta pravidla bezpečnosti práce. Bude aktivován varovný systém a siréna v areálu pivovaru po zahájení cvičení zkušebním tónem s následnou verbální informací upozorňující na právě probíhající cvičení.

V operační úrovni se ověří proces přenosu informací ohledně řešené mimořádné události pomocí koncových prvků varování a nově směřovaných SMS zpráv. Na strategické úrovni budou členové Krizového štábu ORP Plzeň reagovat na pokyny velitele zásahu ve vztahu k ohrožení veřejného prostoru.

Zúčastní se jej jednotky požární ochrany HZS PK z Územního odboru Plzeň, konkrétně z hasičské stanice Košutka, Plzeň-střed a Slovany. Dále se zúčastní JPO Plzeňského Prazdroje, členové JSDH Litice, družstva dronů SIT MP, Policie ČR, Městská policie Plzeň a ZZS PK.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
IZS
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy